.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Chirurgiczne usuwanie znamion

Tradycyjna metoda chirurgiczna

Chirurgiczne usuwanie znamion

Tradycyjna metoda chirurgiczna

Znamiona oraz zmiany skórne stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale także zdrowotny, dlatego tak ważna jest profilaktyka i coroczne badanie dermatologiczne. Wiele zmian nadaje się do usunięcia i można zrobić to na dwa sposoby – laserowo laserem CO2 lub tradycyjną metodą – chirurgicznie. Po wcześniejszej konsultacji dermatologicznej i badaniu dermatoskopem zmiany klasyfikowane są do usunięcia przez odpowiednią metodę. W przypadku wystąpienia przeciwwskazań do laseroterapii, decydujemy się na chirurgiczne wycięcie narośli skórnych.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Zmiany wycinane są za pomocą skalpela, a wycinki pobrane podczas procedury wysyłane są do badania histopatologicznego. Po skończonym zabiegu zakładane są szwy z opatrunkiem. Zdejmowane są po 5-14 dniach w zależności od wielkości usuniętej zmiany, po czym następuje proces bliznowacenia. W początkowej fazie blizna jest widoczna, jednak wraz z upływem czasu rozjaśnia się i stopniowo zanika.

Wygląd skóry po zabiegu

Skóra świeżo po zabiegu może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Wystąpić mogą również zasinienia czy strupy, które goją się w przeciągu kilku dni. Całemu procesowi gojenia może towarzyszyć również nieznaczny ból.

Postępowanie pozabiegowe

Unikać saun, kąpieli w basenach, ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Jak działa

Zabieg chirurgiczny wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (podana podskórnie lidokaina), dzięki czemu jest on bezbolesny dla pacjentów. Zmiany skórne lub znamiona są wycinane przy użyciu  skalpela .W trakcie zabiegu pobierane są wycinki ze zmian chorobowo zmienionych a następnie oddawane do laboratorium  aby przeprowadzić badanie histopatologiczne.

Po wycięciu zmian zakładamy szwy wraz z opatrunkiem. Szwy zdejmowane są  po  5 do 14 dni, w zależności od rodzaju zabiegu i stopnia nasilenia zmian. Blizna w początkowej fazie może być widoczna, ale wraz z upływem czasu będzie się rozjaśniać i stopniowo zanikać.

Po zabiegu usunięcia znamion, brodawk czy innych zmian skórnych metodą elektrokoagulacji, może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie a także ból. Mogą również pojawić się na powierzchni skóry strupki, które goją się w ciągu kilku dni. Po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, a także ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego.

Cena

Cena usuwania zmian i znamion skórnych  chirurgicznie –  od 500 zł

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.