Chirurgiczne usuwanie znamion Poznań

Start » Chirurgiczne usuwanie znamion

Tradycyjna metoda chirurgiczna

Znamiona oraz zmiany skórne stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale także zdrowotny, dlatego tak ważna jest profilaktyka i coroczne badanie dermatologiczne. Wiele zmian nadaje się do usunięcia i można zrobić to na dwa sposoby – laserowo laserem CO2 lub tradycyjną metodą – chirurgicznie. Po wcześniejszej konsultacji dermatologicznej i badaniu dermatoskopem zmiany klasyfikowane są do usunięcia przez odpowiednią metodę. W przypadku wystąpienia przeciwwskazań do laseroterapii, decydujemy się na chirurgiczne wycięcie narośli skórnych.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Zmiany wycinane są za pomocą skalpela, a wycinki pobrane podczas procedury wysyłane są do badania histopatologicznego. Po skończonym zabiegu zakładane są szwy z opatrunkiem. Zdejmowane są po 5-14 dniach w zależności od wielkości usuniętej zmiany, po czym następuje proces bliznowacenia. W początkowej fazie blizna jest widoczna, jednak wraz z upływem czasu rozjaśnia się i stopniowo zanika.

Wygląd skóry po zabiegu

Skóra świeżo po zabiegu może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Wystąpić mogą również zasinienia czy strupy, które goją się w przeciągu kilku dni. Całemu procesowi gojenia może towarzyszyć również nieznaczny ból.

Postępowanie pozabiegowe

Unikać saun, kąpieli w basenach, ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

chirurgiczne usuwanie znamion

Jak działa

Zabieg chirurgiczny wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (podana podskórnie lidokaina), dzięki czemu jest on bezbolesny dla pacjentów. Zmiany skórne lub znamiona są wycinane przy użyciu  skalpela .W trakcie zabiegu pobierane są wycinki ze zmian chorobowo zmienionych a następnie oddawane do laboratorium  aby przeprowadzić badanie histopatologiczne.

Po wycięciu zmian zakładamy szwy wraz z opatrunkiem. Szwy zdejmowane są  po  5 do 14 dni, w zależności od rodzaju zabiegu i stopnia nasilenia zmian. Blizna w początkowej fazie może być widoczna, ale wraz z upływem czasu będzie się rozjaśniać i stopniowo zanikać.

Po zabiegu usunięcia znamion, brodawek czy innych zmian skórnych metodą elektrokoagulacji, może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie a także ból. Mogą również pojawić się na powierzchni skóry strupki, które goją się w ciągu kilku dni. Po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, a także ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

  • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
  • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
  • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
  • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt