Depilacja laserowa Poznań

Start » Depilacja laserowa light sheer i splendor x

Depilacja laserem diodowym

Usługa standard

Laser diodowy – depilacja laserem diodowym o długości fali 805nm. Wiązka świetlna lasera działa na melaninę zawartą we włosie, prowadząc do jego całkowitego zniszczenia. Wysoką skuteczność stanowi seria zabiegowa – minimum 5 zabiegów w odstępie co 6 tygodni. 

depilacja standart - light sheer Poznań
DEPILACJA PREMIUM SPLENDOR X Poznań Cosmo Medical

Depilacja laserem dwuwiązkowym

Usługa premium

Laser dwuwiązkowy – innowacyjna technologia depilacji laserowej wykorzystująca technologię Blend X, łącząc działanie wiązki aleksandrytowej (755nm) oraz neodymowo-yagowej (1064nm). Mniej bolesna, bezpieczna, skuteczna i niezwykle szybka terapia zwłaszcza przy ciemniejszych karnacjach oraz jaśniejszym typie owłosienia.

Depilacja laserowa

Jest to zabieg mający na celu zredukowanie i trwałe usunięcie owłosienia za pomocą systemów laserowych. Zabiegi są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, chętnie korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na zabiegi depilacji laserowej często uczęszczają osoby w coraz młodszym wieku, ponieważ borykają się z problemem nadmiernego owłosienia, co wynika z problemów hormonalnych, ale też uwarunkowań genetycznych. 

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla osób w szczególności borykających się ze standardowym owłosieniem, ale także dla osób z jednostką chorobową (np. hirsutyzm). Zabiegi laserowe cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego że ich efekty często są widoczne gołym okiem już bezpośrednio po zejściu z fotela. Lasery konkretnie rozwiązują problemy z którymi borykają się klienci. Z uwagi na to, że są to zabiegi seryjne, przynoszą satysfakcjonujące i trwałe efekty w porównaniu do innych metod (przykład depilacja laserowa a depilacja woskiem, czy też redukcja przebarwień laserem w odróżnieniu do terapii z użyciem kwasów). Wiele osób boryka się z problemami przez lata, gdzie nagle mogą zostać rozwiązane ze skutkiem niemalże natychmiastowym!

Codzienne golenie całego ciała włącznie z twarzą bywa udręką i wywołuje długotrwałe poczucie wstydu i obniżonej samooceny. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej ok. 30% owłosienia zostało trwale zredukowane, a nasza klientka zapomniała co to zapalenie mieszków włosowych, uporczywe swędzenie czy też wrastanie włosów.

W naszej klinice mamy dwa rodzaje lasera do usuwania owłosienia. Laser aleksandrytowy i laser diodowy znajdą swoje zastosowanie w owłosieniu o ciemnym zabarwieniu, natomiast jeśli mamy włos jaśniejszy w tym miejscu lepiej sprawdzi się laser Nd:YAG. Z tego wynika, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem owłosienia. Zazwyczaj na konsultacji po rozmowie kosmetolog dobiera odpowiedni rodzaj lasera do danego włosa oraz fototypu skóry. Zabiegi depilacji laserowej wykonuję się w serii od minimum 5 do czasami 8- 10 zabiegów (wszystko zależy od rodzaju i grubości włosa), w odstępach co 6 tygodni.

Wskazania:

 • nadmierne owłosienie (hirsutyzm)
 • wrastające włosy
 • zapalenie mieszków włosowych
 • podrażnienia.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Sterydy i antybiotyki
 • Zioła fotouczulające (m.in. dziurawiec, pokrzywa, skrzyp polny)
 • Samoopalacze i solarium
 • Bielactwo
 • Łuszczyca
 • Peelingi chemiczne i złuszczanie 3 tygodnie przed zabiegiem


Wrastające włoski

Problem, który dosięga wielu kobiet, ale również i mężczyzn. Wrastające włoski to często podrażnienia, krostki, które generują stany zapalne. Problem ten często nieleczony niesie za sobą konsekwencje zdrowotne, powodując zapalenie mieszków włosowych, a nawet zakażenia bakteryjne. Osoby mające ten rodzaj włosków, odczuwają ból i swędzenie skóry. Najczęściej dochodzi do wrastających włosów u osób, które mają ciemny i gruby włos i podczas golenia włosek zostaje ścięty przy samej skórze i w momencie odrastania nie może przebić się przez naskórek powodując zagięcie włosa i ponowne wrastanie w skórę. 

Depilacja laserowa w tym przypadku jest zdecydowanym wskazaniem, ponieważ pozbywamy się trwale owłosienia, niwelując tym samym problem wrastających włosków i wiążącym się z tym wszelkimi podrażnieniami. Po wykorzystaniu serii zabiegowej, skóra będzie gładka, bez stanów zapalnych i bez wszelkich odczuć bólowych z tym związanych.

Zapalenie mieszka włosowego

Mieszek włosowy naturalnie występuje w skórze w powierzchniowej warstwie skóry właściwej. W momencie, gdy włos jest mechanicznie usuwany, poprzez wyrywanie, golenie maszynką bądź woskowanie, często wyrastając nie przebija się przez naskórek, powodując, że wrasta pod skórą generując stany zapalne. Zapalenie mieszka włosowego to zakażenie bakteryjne objawia się w postaci krostek lub guzków zapalnych otoczonych włosem. Powikłaniem jaki możemy obserwować to wtórne infekcje bakteryjne, przebarwienia, a także blizny.

Aby pozbyć się takiego problemu, można wykonać trwała depilację laserową. W naszej klinice po konsultacji kosmetolog jest w stanie dobrać odpowiedni laser w celu pozbycia się problemów na dobre. Najlepsze efekty uzyskuję się w momencie wykonania serii 5 zabiegów w odstępach co 6 tygodni. 

Nadmierne owłosienie, czyli inaczej mówiąc hirsutyzm, częściej występuje u kobiet. Występuje głównie w charakterystycznych miejscach dla mężczyzn tj. broda, warga górna, klatka piersiowa, wewnętrzne powierzchnie ud, plecy, brzuch lub okolice brodawek sutkowych. Włoski w tych miejscach są zazwyczaj grube, szorstkie i czarne, może to wynikać z zaburzeń endokrynologicznych, zwiększonym wydzielaniem androgenów, albo z uwarunkowań genetycznych. Nadmiar androgenów wydłuża fazę wzrostu na skórze ciała, a w przypadku owłosionej skóry głowy skraca ją. Aby stwierdzić obecność hirsutyzmu, oprócz badań hormonów wykonuje się również ocenę ilościową nasilenia owłosienia wg skali Ferrimana i Gallweya. W klinice możemy wykonać zabieg epilacji laserowej, a w połączeniu z działaniem farmakologicznym przyniesie dobre rezultaty, aby poprawić stan estetyczny i zdrowotny pacjenta.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

 • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
 • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
 • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
 • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt