.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Hirsutyzm – depilacja laserowa

Jak depilacja laserowa może nam pomóc w leczeniu objawowym hirsutyzmu?

Laseroterapia

Dlaczego ma tak istotne znaczenie w kosmetologii estetycznej?

Hirsutyzm – depilacja laserowa

utworzone przez | lis 25, 2022 | Depilacja laserowa

Czy do Państwa zgłaszają się kobiety, które mają tego rodzaju problemy?
Na samym początku rozróżnijmy, że hirsutyzm nie jest tym samym schorzeniem, co nadmierne owłosienie.  hirsutyzm to jednostka chorobowa spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, stwierdzona i zdiagnozowana przez dermatologa lub endokrynologa. objawia się nadmierna ilością włosów u kobiet w niestandardowych miejscach takich jak klatka piersiowa, plecy, twarz, szyja, lędźwie, kark, pośladki, podudzia, czyli miejscach typowych dla owłosienia męskiego. Przez lata pracy spotkałam się z wieloma przypadkami tej choroby wśród kobiet w rożnym wieku. Nasza placówka współpracuje z dermatologiem, co daje nam możliwość wykonania badań w tym kierunku i pozwala wdrożyć odpowiednie i skuteczne terapie łączone.

Hirsutyzm – problem nie tylko z wyglądem, ale z samoakceptacją

Czyli kilka słów o tym (jak wg Pani) wpływa to na postrzeganie siebie, co mówią pacjentki – że się wstydzą, że to je blokuje, że mają przez nadmierne owłosienie kompleksy?
Prowadząc terapie zauważam, ze problem który dotyka kobiet, w szczególności owłosienie okolic twarzy powoduje kompleksy i ogromny dyskomfort społeczny. Zaburza to relacje damsko męskie, obniża poczucie własnej wartości, powoduje wycofanie się w relacjach zawodowych. Mam wrażenie ze kobiety te dosłownie się ukrywają, ponieważ wstydzą się swojego wyglądu i tracą zupełnie pewność siebie. Tak jak mówiłam wcześniej, dotyka to kobiet w rożnym wieku, również młodych dziewczyn w okresie dojrzewania i po, co często powoduje kompleksy na wiele lat, a środowisko szkolne wśród nastolatków bywa czasem okrutne. Często pojawiają się w naszej klinice mamy z córkami, szukające pomocy w tym temacie. Niezależnie od statusu społecznego i wieku każda kobieta zmagająca się z hirsutyzmem określa ten problem jako ogromny kompleks i szuka wsparcia i odpowiedniej metody, aby to zniwelować.

Dlaczego depilacja laserowa będzie najlepszym rozwiązaniem

Porównanie depilacji laserowej do golenia lub depilacji woskiem/depilatorem

Uważam ze jedyna skuteczna metodą, która nie wpływa na dalszy rozwój choroby jest usuwanie laserowe. Inne metody takie jak golenie, wyrywanie włosów poprzez wosk czy depilator może powodować zaostrzenie zmian, rozszerzenie problemu i dodatkowe konsekwencje w postaci wrastania włosów i podrażnień skory. Terapia laserowa jest seryjna, zazwyczaj jest to 5-6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 6 tyg, natomiast osoby zmagające  się z hirsutyzmem są w grupie ryzyka, co za tym idzie takich zabiegów jest zazwyczaj więcej niż u osób zdrowych i  jest konieczność powtarzania ich w większej ilości po około roku dla podtrzymania efektu oraz zahamowania dalszego rozwoju choroby. Należy pamiętać tez o systematycznych badaniach i wizytach kontrolnych z dermatologiem lub endokrynologiem.

Opis zabiegu

Jakiego sprzętu Państwo używają do depilacji laserowej? Jak działa? Jak przygotować się do zabiegu?
Przed każdym zabiegiem przeprowadzam   konsultacje na której ustalam możliwość wykonania zabiegu, wykluczam przeciwskazania, konsultuję z lekarzem prowadzącym przyjmowane leki chorego. Po diagnostyce koloru włosa i skory oraz jego grubości dobieram najlepsza i najbardziej skuteczna metodę. Pracuję na medycznym i popularnym laserze diodowym Light Sheer, ale również na najnowszej na rynku technologii, która zawiera dwie wiązki – aleksandrytową i YAG, czyli wyżej wspomniany Splendor X, to daje mi możliwość pracy praktycznie z każdym klientem zmagającym się z hirsutyzmem.

   Podstawowymi przeciwskazaniami, które musimy wykluczyć u każdego pacjenta, aby rozpaczać terapie jest odstawienie na 2 tyg przed zabiegiem wit. A,C,E, ziół światłoczułych – pokrzywy, skrzypu polnego i dziurawca. Przed zabiegiem nie można przyjmować leków przeciwbólowych, a w przypadku antybiotyku odczekać 2 tyg od ostatniej przyjętej dawki. Skóra nie może być opalona, najbezpieczniej na 4 tyg od ostaniej ekspozycji na promienie słonecznej oraz nie można mieć aktywnej opryszczki w dniu zabiegu.

  Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu? Na jak długo?

  Podczas depilacji działamy na włosy będące w fazie anagenu, mówiąc kolokwialne na włosy żywe, jest ich od 15-20%, tyle tez jestem w stanie usunac podczas jednej wizyty. Efekt widać po każdym zabiegu, włosy wypadają, ale również stają się cieńsze i wolniej rosną, należy pamiętać, ze jest to przerzedzenie na poziomie około 90-95%, w u osób z hirsutyzmem w związku z posiadaniem dużo większej ilości włosów, może być to mniejszy procent. Takie osoby wymagają większej ilości zabiegów i częstszego powtarzania terapii dla podtrzymania efektu.

   Zespół Cosmomedical

   Witamy serdecznie na naszym blogu.

   Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
   Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

   Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

   Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

   Obsługa

   Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

   Wiedza

   Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

   Sprzęt

   U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

   Bezpieczeństwo

   Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

   Dane firmy

   CosmoMedical Clinic
   ul. Dworcowa 4
   62-017 Swarzędz

   NIP: 7792189719
   REGON: 301061017

   Kontakt

   Godziny kontaktu:

   pon.-pt. 12:00:00-20:00
   sob. 9:00-15:00

   Tel.kom.:+48 790 516 800
   Tel.kom.:+48 798 526 636
   E-mail: cosmomedical@wp.pl

   Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
   CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.