COSMOMEDICAL Poznań | Swarzędz

Jako firma specjalizująca się w laseroterapii od zawsze szukaliśmy najlepszego rozwiązania dotyczącego epilacji laserowej. W swojej wieloletniej praktyce podczas własnych poszukiwań oraz porównań opinii ostatecznie decydowaliśmy się na system LightSheer Lumenis. Nie od dziś wiadomo, że laser diodowy uchodzi za najskuteczniejszy w walce ze zbędnym owłosieniem.

COSMOMEDICAL Poznań | Swarzędz

Zasady działania LightSheer Quattro

Wiązka lasera diodowego dociera do głębokich warstw skóry, gdzie kumuluje się w mieszku włosowym, wywołując jego kontrolowane podgrzanie. Melanina, barwnik znajdujący się we włosie, pochłania energię z promieniowania, dlatego zabieg nie wpływa destrukcyjnie na pozostałe tkanki. Emisja promieniowania laserowego, która powoduje podgrzanie mieszka włosowego prowadzi do jego trwałego uszkodzenia i rozpadu. 

Barwnik, który jest chromatoforem dla wiązki lasera występuje nie tylko we włosach, ale także w opalonej skórze czy naturalnie ciemnej karnacji. Niejednokrotnie bardzo wysoki fototyp (IV lub V) stanowił dla nas barierę w osiąganiu szybkich i bezpiecznych rezultatów w odróżnieniu na przykład do fototypu II.

Stworzony dla ciemnej karnacji

Na przestrzeni ostatnich lat, można zauważyć duży przyrost imigrantów o ciemnej karnacji w Europie, w tym w Polsce. Światowej sławy amerykański producent Lumenis po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom i oferuje najnowszy system z serii LightSheer – Quattro. Dzięki zastosowaniu dwóch długości fal – 805 nm oraz 1060 nm, jesteśmy w stanie przeprowadzić bezpieczny zabieg nawet na ciemnej skórze nie tracąc przy tym na jego skuteczności.

Naszym zdaniem to ogromny krok w przyszłość, który pozwoli na utrzymanie wysokiego standardu  świadczonych usług nieuzależnionego od karnacji klienta. Przemawia do nas ulepszanie tego co dobre, ponieważ wszystko się rozwija i biegnie z duchem czasu. Producent Lumenis nie osiada na laurach a dąży do doskonałości. Naszym zdaniem pewne niuanse czy dodatkowe funkcje mogą decydować o całokształcie jakości świadczonych usług.

Innowacja w dwóch wymiarach

LightSheer QUATTRO posiada dwie innowacyjne technologie: technologia High Speed Vacuum Assisted oraz zintegrowana technologia chłodzenia kontaktowego ChillTip™. Dosknonałe wyniki kliniczne opierają się również na pozostałych rozwiązaniach takich jak: bardzo wydajne dostarczanie energii do głowicy, unikalny mechanizm redukcji bólu bez używania żelu czy znieczulenia, ograniczenie energii na impuls nie obniżając przy tym skuteczności i efektywności zabiegu oraz niezwykle ważna ochrona naskórka poprzez ciągłe chłodzenie syntetycznym szafirem.

Nasz werdykt

W długoletniej współpracy z firmą Lumenis możemy otwarcie oznajmić, że producent stanął na wysokości zadania nie tylko ułatwiając pracę nam – specjalistom, ale także polepszając jakość usługi depilacji laserowej. Nasi koledzy i koleżanki z branży beauty już nie muszą poszukiwać skutecznych rozwiązań przy epilacji ciemnych fototypów (IV,V,VI), wśród innych dystrybutorów. LightSheer Quattro to innowacyjny system, któremu warto zaufać.