Fotoodmładzanie jest to zabieg poprawiający wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Jest to terapia usuwająca pierwsze oznaki starzenia się skóry. Za jednym razem redukuje przebarwienia posłoneczne, drobne zmarszczki a także rozszerzone naczynka i rumień. Fotoodmładzanie jest metodą bezinwazyjną i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Zabieg wskazany jest dla osób po 25 roku życia, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry takie jak przebarwienia, utrata jędrności, drobne zmarszczki, widoczne rozszerzone pory, poszerzone naczynka, rumień. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa kondycji skóry. Dla zapewnienia najskuteczniejszej odnowy skóry zaleca się od 3 – 5 zabiegów co 4 – 6 tygodni.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Najpierw kosmetolog starannie oczyszcza skórę twarzy i zakłada pacjentowi okulary ochronne. Następnie nakładany jest chłodny żel na oczyszczoną wcześniej skórę, kosmetolog wykonuje zabieg przykładając do skóry kryształ głowicy i oddaje impuls świetlny. Pacjent odczuwa w tym momencie punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Cały zabieg trwa ok. 30 minut, po naświetlaniu powierzchni zabiegowej nakładany jest krem dermatologiczny pielęgnacyjny.

Przeciwwskazania do zabiegów IPL:

– choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,

– choroby nowotworowe, padaczka,

– choroby pęcherzowe skóry,

– rozrusznik serca,

– skłonność do przebarwień lub bliznowców

– kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów IPL.