Fotoodmładzanie Poznań

Szczegóły dotyczące zabiegów fotoodmładzania

Start » Fotoodmładzanie

Na czym polega fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest to zabieg poprawiający wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Jest to terapia usuwająca pierwsze oznaki starzenia się skóry. Za jednym razem redukuje przebarwienia posłoneczne, drobne zmarszczki a także rozszerzone naczynka i rumień. Fotoodmładzanie jest metodą bezinwazyjną i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efekty

Zabieg wskazany jest dla osób po 25 roku życia, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry takie jak przebarwienia, utrata jędrności, drobne zmarszczki, widoczne rozszerzone pory, poszerzone naczynka, rumień. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa kondycji skóry. Dla zapewnienia najskuteczniejszej odnowy skóry zaleca się od 3 – 5 zabiegów co 4 – 6 tygodni.

FOTOODMŁADZANIE IPL Poznań

Zabieg:

Najpierw kosmetolog starannie oczyszcza skórę twarzy i zakłada pacjentowi okulary ochronne. Następnie nakładany jest chłodny żel na oczyszczoną wcześniej skórę, kosmetolog wykonuje zabieg przykładając do skóry kryształ głowicy i oddaje impuls świetlny. Pacjent odczuwa w tym momencie punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Cały zabieg trwa ok. 30 minut, po naświetlaniu powierzchni zabiegowej nakładany jest krem dermatologiczny pielęgnacyjny.

Przeciwwskazania:

  • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
  • choroby nowotworowe, padaczka,
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • rozrusznik serca,
  • skłonność do przebarwień lub bliznowców
  • kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów IPL.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i profilaktyka:

Po zabiegu zmiany pigmentacyjne ulegają ściemnieniu a następnie stopniowo złuszczają się, trwa to od 2 do 4 tygodni. Bez odpowiedniej profilaktyki, efekty zabiegu będą krótkotrwałe, należy unikać kontaktu ze słońcem. Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy myć delikatnie płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym.

Ostrożnie należy osuszyć skórę, nie trzeć i nie podrażniać. W szczególności unikać środków zawierających: retinol, spirytus, kwas salicylowy/glikolowy, nadtlenek benzolu, tretinoinę, środki ściągające, peelingi, kwasy itp. Przez okres 14 dni unikać jacuzzi, gorących kąpieli i sauny oraz korzystania z basenu i miejsc z chlorowaną wodą.

Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium minimum dwa tygodnie nie wolno się opalać, warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 i więcej. Przez pierwsze 3 – 5 dni unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca, po pierwszej dobie od zabiegu można stosować kosmetyki mineralne. Zaleca się nawilżać skórę poprzez picie wody minimum 1l dziennie, oraz zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

  • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
  • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
  • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
  • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt