.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Konsultacja podologiczna

Konsultacja podologiczna

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

Podologia jest to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i diagnostyką stóp. Specjalista podologii zdiagnozuje oraz zwalczy wszelkie problemy związane z paznokciami oraz ze skórą stóp. Osoba wykształcona w kierunku podologii jest wykwalifikowana z takich dziedzin jak: dermatologia, chirurgia, endokrynologia, diabetologia oraz leczenie ran. Podczas konsultacji podologicznej w CosmoMedical Clinic każdy pacjent zostanie prawidłowo zaopiekowany pod względem diagnostyki oraz zabiegów leczniczych. 

 Podolog w naszej klinice zajmie się również profilaktyką, która obejmuję opracowanie wałów paznokciowych oraz samych paznokci. Usunięta zostanie również nadmierna ilość martwego naskórka na piętach. Pedicure podologiczny nazywany jest także pedicure leczniczym. Specjalista podolog edukuje naszych pacjentów w zakresie prawidłowej pielęgnacji stóp w zaciszu domowym. 

Jeśli Twoim problemem są:

  • Wrastające paznokcie
  • Onycholiza – odwarstwienie się płytki paznokcia
  • Grzybica paznokcia
  • Modzele, odciski, nagniotki
  • Brodawki wirusowe
  • Pękające piety
  • Stopa cukrzycowa
  • Trudno gojące się rany

to z pewnością w Cosmomedical Clinic nasz wyspecjalizowany podolog pomoże pozbyć się uciążliwego dyskomfortu i bólu. Zalecona zostanie również odpowiednia pielęgnacja domowa i/lub dodatkowe badania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |
COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |

BOLESNE ZMIANY W OBRĘBIE STÓP

Twarde zmiany zlokalizowane zazwyczaj w okolicy podeszwy stóp to zazwyczaj nagniotki lub modzele. W momencie, gdy wady postawy lub zbyt ciasne buty spowodują powstanie odcisków –  podczas pierwszej wizyty zostaną one usunięte. Powstawanie ich jest dość częstym przypadkiem, punktowy ucisk powoduje zwiększoną ilość komórek rogowych i jest to naturalny obronny proces skóry. Ważne jest, aby w przypadku ich wystąpienia działać od razu, ponieważ odwlekanie tego powoduje dyskomfort bólowy oraz ich usunięcie bywa bardziej oporne. Nie powinno się samemu usuwać tego typu zmian cążkami lub tarkami. 

Wrastające paznokcie to jedno z najczęstszych problemów pojawiających się zarówno u mężczyzn jak i kobiet bez względu na wiek. Nierzadko w naszej klinice na wizytach podologicznych pojawiają się także dzieci z problemem wrastania paznokci. To schorzenie utrudnia codzienne funkcjonowanie i poruszanie się, ze względu na ból przy chodzeniu. Już na pierwszej wizycie udaje się zastosować odpowiednie techniki zabiegowe, które znacznie poprawiają komfort pacjenta. W trakcie leczenia wrastających paznokci odbywają się wizyty kontrolne, dzięki czemu podolog może modyfikować i personalizować sposób leczenia. Najbardziej popularnym  i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie klamry ortonyksyjnej, która nadaje płytce paznokcia odpowiedni kształt  oraz wskazuje tor wzrostu paznokcia. 

Stany zapalne i zjawisko stopy cukrzycowej to poważne schorzenia w obrębie kończyn dolnych. Tylko profesjonalna opieka poparta doświadczeniem i wiedzą specjalisty pomoże zaleczyć powstałe zmiany. W przypadku stopy cukrzycowej stosowane są specjalnie przeznaczone do tego schorzenia narzędzia jak i preparaty używane podczas zabiegów. Nie przestrzeganie zaawansowanych technik w przypadku stanów zapalnych czy stopy cukrzycowej może skutkować rozwojem groźnych chorób i bardzo długim leczeniem a nawet amputacją kończyn.

BADANIE MYKOLOGICZNE

W naszej klinice dostępne jest wykonanie badania mykologicznego. To całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne badanie wykonuje się w przypadku podejrzenia grzybicy paznokci czy stóp. Podolg pobiera materiał od pacjenta – zeskrobiny naskórka, lub kawałki płytki paznokciowej, następnie materiał jest zabezpieczany i oddawany do laboratorium mykologicznego a tam zostaje zbadany pod kątem występowania drobnoustrojów. Wynik badania mykologicznego jest dostępny zazwyczaj po upływie kilku do kilkunastu dni. W zależności od wyniku zostaje zastosowane odpowiednie leczenie w CosmoMedical Clinic – Podolog Swarzędz

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-017 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.