Kosmetologia to nauka niezwykle dynamiczna, za którą nieustannie należy podążać w swojej praktyce. Jej zadaniem jest poprawa wizerunku, samopoczucia a także działania wspomagające leczenie różnych jednostek chorobowych. 

W świecie kosmetologii lasery to narzędzia, które pozwalają pozbyć się rozmaitych zmian skórnych, w sposób bezinwazyjny oraz szybki. Efekty pracy są długotrwałe lub całkowicie permanentne. Dzięki rozwijającej się technologii dyskomfort związany z zabiegiem jest minimalny, a czas regeneracji niezwykle krótki.  

Wszechstronność działania

Lasery w swojej codziennej praktyce wykorzystujemy do: usuwania owłosienia, wycinania zmian skórnych takich jak włókniaki czy tłuszczaki, redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów, przebarwień, zamykania naczynek krwionośnych, terapii trądziku różowatego oraz pospolitego, leczenia grzybicy paznokci i brodawek wirusowych, a także do leczenia łysienia.  

Nasi klienci najczęściej trafiają do naszej kliniki ze zmianami niezdiagnozowanymi, dlatego każdy zabieg poprzedza dokładna konsultacja, wywiad oraz oględziny. W klinice przyjmują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem – kosmetolodzy oraz lekarze. Taka współpraca pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.   

Wysoka skuteczność oraz spektakularne efekty

Zabiegi laserowe cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego że ich efekty często są widoczne gołym okiem już bezpośrednio po zejściu z fotela. Lasery konkretnie rozwiązują problemy z którymi borykają się klienci. Z uwagi na to, że są to zabiegi seryjne, przynoszą satysfakcjonujące i trwałe efekty w porównaniu do innych metod (przykład depilacja laserowa a depilacja woskiem, czy też redukcja przebarwień laserem w odróżnieniu do terapii z użyciem kwasów).  

Potężna energia we wiązce laserowej

Wysokoenergetyczne urządzenia są niezwykle skuteczne. Charakteryzuje je bardzo wysoka moc oraz gęstość wiązki laserowej. Istotny jest podział laserów na klasy. Urządzenia emitujące wiązkę laserową zostały podzielone na cztery klasy zagrożenia w oparciu o dostępne limity emisji. Poniższa tabela prezentuje klasę oraz jej opis a także niezbędny komentarz wskazujący na ryzyko uszczerbku lub utraty zdrowia. 

Bezpieczeństwo

Certyfikaty oraz atesty urządzeń laserowych to bardzo istotny element składający się na efekty zabiegów, ich jakość oraz bezpieczeństwo. Dotyczy to również akcesoriów takich jak okulary ochronne, filtry czy wymienne głowice lub nakładki. 

Znak CE – gwarantuje bezpieczeństwo w pracy z laserem zgodnie z normami europejskimi (EN) 

Bezpieczeństwo lasera zgodnie z amerykańskim standardem (ANSI) – Norma ANSI Z136 wymaga podawania specyfikacji wyłącznie według gęstości optycznej (OD). Gęstość optyczna (OD lub D (λ)) to tłumienie światła przechodzącego przez filtr optyczny.  
Certyfikat FDA – Zatwierdzenie przez FDA jest potwierdzeniem wysokiej jakości, efektywności i bezpieczeństwa produktu medycznego. Uzyskanie certyfikatu FDA wiąże się z wieloletnimi badaniami i testami dowodzącymi efektywności działania i bezpieczeństwa.  

Lasery jako broń w walce z kompleksami

Kto z nas nie posiada kompleksów? Niechcianych plam, nadmiernego owłosienia, nieestetycznych naczynek czy też widocznych blizn lub rozstępów? Często nabywamy pewnych zmian z upływem czasu oraz w określonych sytuacjach życiowych – ostuda i przebarwienia w okresie ciąży, rozstępy i popękane naczynka przy nagłym wzroście wagi, hirsutyzm i nadmierne owłosienie przy chorobach hormonalnych, rumień oraz trądzik różowaty wraz z wiekiem. Zabiegi laserowe to często lek na całe zło, przez które czujemy się mniej atrakcyjnie. Problemy często chowane przez lata, nagle mogą zostać rozwiązane ze skutkiem niemalże natychmiastowym! Przykładem może być jedna z naszych klientek, która od wielu lat chorowała na zaawansowany hirsutyzm. Codzienne golenie całego ciała włącznie z twarzą stało się udręką i wywołało długotrwałe poczucie wstydu i obniżonej samooceny. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej ok. 30% owłosienia zostało trwale zredukowane, a nasza klientka zapomniała co to zapalenie mieszków włosowych, uporczywe swędzenie czy też wrastanie włosów. Do dziś wykonujemy zabiegi przypominające aby zachować gładkie ciało oraz komfort.