Photofabulous – Innowacyjny laserowy protokół łączony Poznań

Start » Photofabulous – Innowacyjny laserowy protokół łączony

Amerykańska nowość w rękach doświadczonych specjalistów

Nowość na światowym rynku kosmetologii – zabieg PhotoFabulous. Połączenie dwóch potężnych terapii laserowych podczas jednej wizyty sprawia, że możliwe staje się odzyskanie napiętej, zregenerowanej i ujędrnionej skóry.

Lifting i przebudowa struktury 3d

Podczas jednej wizyty jesteśmy w stanie zadziałać na odmłodzenie skóry, pozbycie się przebarwień, ujednolicenie kolorytu,  a także wyrównanie struktury skóry, ujędrnienie, spłycenie zmarszczek oraz bruzd.

Photofabulous: IPL & Resurfacing

Potężna moc platformy laserowej oraz połączenie dwóch technologii w jednym zabiegu może rozwiązać cały wachlarz problemów Twojej skóry.

PHOTOFABOLOUS Poznań

1 Etap
Fotoodmładzanie – naświetlanie IPL z technologią OPT

Zastosowanie technologii światła pulsacyjnego IPL z technologią OPT, pozwala na usunięcie przebarwień posłonecznych, melazmy, rozszerzonych naczynek oraz rumienia. Fotoodmładzanie skóry wpływa znacząco na poprawę widocznych już oznak starzenia, a u młodszych osób działa profilaktycznie i prewencyjnie.  Dochodzi również do poprawy krążenia i wzrostu nowych naczyń włosowatych w skórze. Intensywne światło pulsacyjne, czyli IPL pochłania na swojej drodze hemoglobinę zawartą w naczyniach krwionośnych oraz melaninę umiejscowioną w skórze, dlatego działa zarówno na przebarwienia i zmiany naczyniowe. 

Wykorzystuje się w tym celu wiązkę światła o różnej długości w zakresie od 515 nm do 690 nm. Podczas emisji IPL barwnik (w naczynkach lub przebarwieniach) ulega rozproszeniu, a uszkodzone komórki są usuwane w procesie wchłaniania się lub delikatnego złuszczania naskórka. Naświetlanie działa biostymulująco na skórę oraz wspomaga procesy przemian międzykomórkowych.

2 Etap
Resurfacing – laser frakcyjny nieablacyjny

Zastosowanie lasera frakcyjnego pozwala zniwelować pierwsze oznaki starzenia, w tym drobne zmarszczki oraz głębokie bruzdy.  Promieniowanie laserowe wprowadza stan zapalny w głąb skóry wymuszając procesy regeneracyjne oraz odbudowy. Jego działanie opiera się na widocznym liftingu, napięciu się wiotkiej skóry, zwiększenia jej elastyczności i sprężystości. Drobne blizny i nierówności zostają z czasem wyrównane.

Laser frakcyjny działa na: obkurczenie kolagenu, przebudowę skóry obejmując wzrost włókien kolagenowych oraz delikatne złuszczanie skóry. Laser wykorzystuje wiązkę światła do podgrzania tkanek i odparowaniu wody, co prowadzi do wytworzenia kolumnowych stref, w których tkanki są podgrzewane.

W wyniku naświetlenia powierzchni skóry w postaci sieci mikronakłuć fibroblasty zostają silnie zastymulowane do produkcji nowego kolagenu. Pobudzone zostają także czynniki wzrostu takie jak: TGF-β oraz TNF- α, przyczyniając się do zwiększenia gęstości skóry. Laser frakcyjny nieablacyjny nie uszkadza warstwy rogowej naskórka, widoczne są tylko drobne naskórkowe kropki, które znikają po kilku dniach od zabiegu.

FOTOODMŁADZANIE IPL Poznań

Zastosowanie

Zabieg sprawdzi się więc w walce z wiotkością skóry, z pierwszymi jak i późnymi oznakami starzenia, zmarszczkami mimicznymi i statycznymi czy bruzdami.  Zlikwiduje problemy naczyniowe takie jak rumień, rozszerzone naczynia krwionośne (pajączki) czy przebarwienia różnego pochodzenia. Skóra odzyska swój naturalny blask, promienność oraz młodszy wygląd.

Wraz z wiekiem skóra często staje się mniej odporna, z tendencją do przesuszania się i zwiększonej wrażliwości na czynniki zewnętrzne. Jednak to protokół zabiegowy, dzięki któremu możemy pozwolić sobie na konkretne działanie przeciwstarzeniowe, nie wywierając negatywnego działania na wrażliwość skóry.

Zabieg ten wykonywać możemy także u młodych osób, już po 25 r.ż., ponieważ możemy zwiększyć „odporność” na starzenie się skóry i stymulować działanie fibroblastów. Zalecana seria zabiegów to od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Podczas całej kuracji zalecane jest stosowanie fotoprotekcji SPF50.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu:

 • Skóra z przebarwieniami
 • Skóra naczyniowa
 • Rumień 
 • Skóra z oznakami starzenia
 • Skóra z brakiem gęstości i jędrności 
 • Pierwsze oznaki starzenia
 • Skóra dojrzała, wrażliwa

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

 • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
 • choroby nowotworowe, padaczka,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • rozrusznik serca,
 • skłonność do przebarwień lub bliznowców
 • kobieta w ciąży i karmiąca
 • Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni).
 • Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
 • Leki przeciwbólowe należy odstawić 2 dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów IPL.

Jak przebiega zabieg PhotoFabulous?

Najpierw kosmetolog starannie oczyszcza skórę twarzy i zakłada pacjentowi okulary ochronne. Następnie nakładany jest chłodny żel na oczyszczoną wcześniej skórę, kosmetolog wykonuje zabieg fotoodmładzania przykładając do skóry kryształ głowicy i oddaje impuls świetlny. Pacjent odczuwa w tym momencie punktowe uczucie ciepła oraz delikatne ukłucia.

Cały zabieg trwa ok. 30 minut, po naświetlaniu z powierzchni zabiegowej ściągamy żel i przchodzimy do drugiego etapu zabiegu – resurfacing. Nakładamy znieczulenie w postaci maści z Lidokainą, a po około 30 minutach oczyszcza się i osusza skórę. W kolejnej fazie zabiegu przykłada się głowicę frakcyjną do skóry i następuję poddanie jej działaniu promieniowania lasera.

W skórze dochodzi do procesów zapalnych a w poźniejszym etapie do  regeneracyjnych. Po samym zabiegu odczuwa się ciepło i lekkie pieczenie, które mija do kilku godzin. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, uczucie to mija po 1- 3 dniach od zabiegu. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 2- 3 miesiącach.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

 • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
 • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
 • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
 • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt