.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

USUWANIE ROZSTĘPÓW

Poznaj szczegóły dotyczące zabiegu redukcji rozstępów

USUWANIE ROZSTĘPÓW

Poznaj szczegóły dotyczące zabiegu redukcji rozstępów

USUWANIE ROZSTĘPÓW

Technologie laserowe dostępne w naszej klinice pozwalają na znaczną likwidację rozstępów. Szybka regeneracja pozabiegowa oraz minimum dyskomfortu sprawia że klienci coraz chętniej pozbywają się rozstępów z wybranych obszarów ciała.

Pierwsze efekty laserowego usuwania rozstępów pojawiają się już po 6 tygodniach. Redukcja rozstępów z zabiegu na zabieg staje się coraz bardziej widoczna, a największe rezultaty pojawiają się ok. 3 miesiące od ostatniego zabiegu w serii. Pierwszymi oznakami redukcji rozstępów to spłycenie ich głębokości, złagodzenie brzegów i wyrównanie krawędzi a także ich zwężenie. 

Laser frakcyjny dostępny w naszej klinice służy do redukcji rozstępów i regeneracji skóry dotkniętej tym problemem. Zabieg zajmuje do 30 minut i poprzedzony jest nałożeniem znieczulenia w formie maści co minimalizuje odczucia bólowe do minimum. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie lekkie ciepło i delikatne swędzenie.

EFEKTY

Frakcjonowanie daje najlepsze efekty przy usuwaniu blizn pooperacyjnych, trądzikowych czy też rozstępów. Na zmieniony chorobowo fragment skóry poddaję się wiązkę lasera, zarazem tworzy się w niej kontrolowaną ilość mikrouszkodzeń przy jednoczesnym precyzyjnym rozmieszczeniu. Cały ten proces w organizmie powoduje wzmożoną regenerację skóry. Cykl zabiegowy omawiany jest z kosmetologiem przy pierwszej konsultacji, zazwyczaj wykonuje się od 3 – 6 zabiegów raz w miesiącu. Zauważalne różnice są już po pierwszym zabiegu, po całej serii zabiegowej redukcja blizn lub rozstępów wynosi od 50% – 80%.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Your Subtitle Goes Here
3

Przyczyn powstawania rozstępów jest bardzo wiele. Rozstępy pojawiają się w przypadku braku elastyczności skóry lub przy jej nadmiernym rozciąganiu. Ich wygląd charakteryzuje się  pasmami ścieńczałej skóry, najczęściej w kolorze różowym lub białym. 

Kolor rozstępów określa fazę w której się znajdują. Rozstępy różowe charakteryzuje faza zapalna. Występuje przy świeżych zmianach i trwa zazwyczaj do około 6 miesięcy. Po upływie fazy zapalnej następuje faza zanikowa a rozstępy są w kolorze białym lub zbliżonym do skóry o lekko perłowej poświacie. 

Rozstępy występują na ciele kobiet jak i mężczyzn. U mężczyzn obszary występowania rozstępów to okolica krzyżowo- lędzwiowa, obręcz barkowa, bicepsa i kolan. U kobiet najczęściej to obszar brzucha, ud i pośladków. Rozstępy znacznie częściej pojawiają się w okresie dojrzewania niż w podeszłym wieku.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Your Subtitle Goes Here
3
  • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
  • choroby nowotworowe, padaczka,
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • rozrusznik serca,
  • skłonność do przebarwień lub bliznowców
  • kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Czynniki wpływające na pojawienie się rozstępów

Your Subtitle Goes Here
3

Najczęstszy powód pojawienia się rozstępów na powierzchni skóry to zdecydowanie okres ciąży. Intensywne naciąganie się skóry na biuście, brzuchu czy kończynach zwłaszcza przy końcu ciąży powoduje nagły wyrzut widocznych rozstępów. 

Zbyt szybki wzrost w okresie dojrzewania również wpływa na popękanie skóry i uwidocznieniu się blizn w postaci rozstępów. Nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej, także przyczynia się do pojawienia się zmian w okolicy brzucha, łopatek, ramion czy ud. 

Nierównowaga hormonalna powoduje powstawanie rozstępów. Choroby układu hormonalnego wpływają na liczne zmiany w dość nietypowych obszarach (niekiedy nawet skóra twarzy). 

Rekonwalescencja pozabiegowa przebiega niezwykle szybko i obarczona jest minimalnym dyskomfortem w postaci lekkiego pieczenia czy swędzenia skóry przez pierwsze kilka godzin po zabiegu laserowym redukcji rozstępów. Zaczerwienie i lekki obrzęk skóry widoczny jest przez 3-5 dni po zabiegu. Aby załagodzić jakikolwiek odczyn widoczny na skórze najlepiej nawilżać skórę preparatem zaleconym przez specjalistę. Nie należy drażnić skóry, pocierać, wykonywać peelingów czy opalać. 

Terapię laserowego usuwania rozstępów warto rozpocząć najszybciej jak to możliwe. Im zmiany są świeższe tym lepiej reagują na promieniowanie laserowe, tym samym pożądane efekty pojawiają się szybciej. W przypadku starych rozstępów osiągamy również zaskakująco dobre wyniki, jednak seria zabiegowa wydłuża się o mniej więcej 3 zabiegi.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.