Do usuwania blizn i rozstępów w Cosmomedical stosujemy laser frakcyjny nieablacyjny ResurFx na platformie M22. Frakcjonowanie daje najlepsze efekty przy usuwaniu blizn pooperacyjnych, trądzikowych czy też rozstępów. Na zmieniony chorobowo fragment skóry poddaję się wiązkę lasera, zarazem tworzy się w niej kontrolowaną ilość mikrouszkodzeń przy jednoczesnym  precyzyjnym rozmieszczeniu. Cały ten proces w organizmie powoduje wzmożoną regenerację skóry. Cykl zabiegowy omawiany jest z kosmetologiem przy pierwszej konsultacji, zazwyczaj wykonuje się od 3 – 6 zabiegów raz w miesiącu. Zauważalne różnice są już po pierwszym zabiegu, po całej serii zabiegowej redukcja blizn lub rozstępów wynosi od 50% – 80%.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia maści znieczulającej. Po około 30 minutach, oczyszcza i osusza się skórę. Leczoną zmianę poddaję się działaniu promieniowania laserowego. Po zabiegu odczuwalne jest ciepło i pieczenie, które ustępuje po kilku godzinach. Skóra w miejscu zabiegu może być zaczerwieniona i opuchnięta. Uczucie to mija po około 3 dniach od zabiegu. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 3 miesiącach.

Przeciwwskazania do zabiegów ResurFx:

– choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,

– choroby nowotworowe, padaczka,

– choroby pęcherzowe skóry,

– rozrusznik serca,

– skłonność do przebarwień lub bliznowców

– kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów ResurFx.