Usuwanie Rozstępów Poznań

Poznaj szczegóły dotyczące zabiegu redukcji rozstępów

Start » Redukcja blizn i rozstępów resurfx

Usuwanie rozstępów

Technologie laserowe dostępne w naszej klinice pozwalają na znaczną likwidację rozstępów. Szybka regeneracja pozabiegowa oraz minimum dyskomfortu sprawia że klienci coraz chętniej pozbywają się rozstępów z wybranych obszarów ciała.

Pierwsze efekty laserowego usuwania rozstępów pojawiają się już po 6 tygodniach. Redukcja rozstępów z zabiegu na zabieg staje się coraz bardziej widoczna, a największe rezultaty pojawiają się ok. 3 miesiące od ostatniego zabiegu w serii. Pierwszymi oznakami redukcji rozstępów to spłycenie ich głębokości, złagodzenie brzegów i wyrównanie krawędzi a także ich zwężenie. 

Laser frakcyjny dostępny w naszej klinice służy do redukcji rozstępów i regeneracji skóry dotkniętej tym problemem. Zabieg zajmuje do 30 minut i poprzedzony jest nałożeniem znieczulenia w formie maści co minimalizuje odczucia bólowe do minimum. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie lekkie ciepło i delikatne swędzenie.

LIKFIDACJA ROZTĘPÓW LASER FRAKCYJNY RESUR FX Poznań

Efekty

Frakcjonowanie daje najlepsze efekty przy usuwaniu blizn pooperacyjnych, trądzikowych czy też rozstępów. Na zmieniony chorobowo fragment skóry poddaję się wiązkę lasera, zarazem tworzy się w niej kontrolowaną ilość mikrouszkodzeń przy jednoczesnym precyzyjnym rozmieszczeniu. Cały ten proces w organizmie powoduje wzmożoną regenerację skóry. Cykl zabiegowy omawiany jest z kosmetologiem przy pierwszej konsultacji, zazwyczaj wykonuje się od 3 – 6 zabiegów raz w miesiącu. Zauważalne różnice są już po pierwszym zabiegu, po całej serii zabiegowej redukcja blizn lub rozstępów wynosi od 50% – 80%.

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów:

Przyczyn powstawania rozstępów jest bardzo wiele. Rozstępy pojawiają się w przypadku braku elastyczności skóry lub przy jej nadmiernym rozciąganiu. Ich wygląd charakteryzuje się  pasmami ścieńczałej skóry, najczęściej w kolorze różowym lub białym. 

Kolor rozstępów określa fazę w której się znajdują. Rozstępy różowe charakteryzuje faza zapalna. Występuje przy świeżych zmianach i trwa zazwyczaj do około 6 miesięcy. Po upływie fazy zapalnej następuje faza zanikowa a rozstępy są w kolorze białym lub zbliżonym do skóry o lekko perłowej poświacie. 

Rozstępy występują na ciele kobiet jak i mężczyzn. U mężczyzn obszary występowania rozstępów to okolica krzyżowo- lędzwiowa, obręcz barkowa, bicepsa i kolan. U kobiet najczęściej to obszar brzucha, ud i pośladków. Rozstępy znacznie częściej pojawiają się w okresie dojrzewania niż w podeszłym wieku.

Przeciwwskazania:

 • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
 • choroby nowotworowe, padaczka,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • rozrusznik serca,
 • skłonność do przebarwień lub bliznowców
 • kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Czynniki wpływające na pojawienie się rozstępów:

 • Najczęstszy powód pojawienia się rozstępów na powierzchni skóry to zdecydowanie okres ciąży. Intensywne naciąganie się skóry na biuście, brzuchu czy kończynach zwłaszcza przy końcu ciąży powoduje nagły wyrzut widocznych rozstępów. 
 • Zbyt szybki wzrost w okresie dojrzewania również wpływa na popękanie skóry i uwidocznieniu się blizn w postaci rozstępów. Nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej, także przyczynia się do pojawienia się zmian w okolicy brzucha, łopatek, ramion czy ud. 
 • Nierównowaga hormonalna powoduje powstawanie rozstępów. Choroby układu hormonalnego wpływają na liczne zmiany w dość nietypowych obszarach (niekiedy nawet skóra twarzy). 

Rekonwalescencja pozabiegowa przebiega niezwykle szybko i obarczona jest minimalnym dyskomfortem w postaci lekkiego pieczenia czy swędzenia skóry przez pierwsze kilka godzin po zabiegu laserowym redukcji rozstępów. Zaczerwienie i lekki obrzęk skóry widoczny jest przez 3-5 dni po zabiegu. Aby załagodzić jakikolwiek odczyn widoczny na skórze najlepiej nawilżać skórę preparatem zaleconym przez specjalistę. Nie należy drażnić skóry, pocierać, wykonywać peelingów czy opalać. 

Terapię laserowego usuwania rozstępów warto rozpocząć najszybciej jak to możliwe. Im zmiany są świeższe tym lepiej reagują na promieniowanie laserowe, tym samym pożądane efekty pojawiają się szybciej. W przypadku starych rozstępów osiągamy również zaskakująco dobre wyniki, jednak seria zabiegowa wydłuża się o mniej więcej 3 zabiegi.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

 • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
 • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
 • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
 • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt