.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Laser Frakcyjny Poznań

Poznaj szczegóły dotyczące zabiegu redukcji przebarwień

Laser Frakcyjny Poznań

Poznaj szczegóły dotyczące zabiegu redukcji przebarwień

Przy użyciu lasera frakcyjnego nieablacyjnego rozjaśnia się przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry dodatkowo ujędrnia skórę i zwęża pory.

EFEKTY

Zabieg polega na kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Poprzez światło lasera dochodzi do rozgrzania komórek barwnikowych i dochodzi do ich uszkodzenia. Następnie są one wydalane z organizmu. Po około dwóch tygodniach po zabiegu przebarwienie blednie lub znika. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku z różnego rodzaju przebarwieniami. Dla zapewnienia najlepszego efektu zaleca się od 2 – 6 zabiegów co 4 – 6 tygodni.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg redukcji przebarwień?

Your Subtitle Goes Here
3

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia maści znieczulającej. Po około 30 minutach, oczyszcza i osusza się skórę. Leczoną zmianę poddaję się działaniu promieniowania laserowego. Po zabiegu odczuwalne jest ciepło i pieczenie, które ustępuje po kilku godzinach. Skóra w miejscu zabiegu może być zaczerwieniona i opuchnięta. Przebarwienie zazwyczaj ciemnieje, po około dwóch tygodniach blednie lub znika. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 2 – 3 miesiącach od skończonej serii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Your Subtitle Goes Here
3
  • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
  • choroby nowotworowe, padaczka,
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • rozrusznik serca,
  • skłonność do przebarwień lub bliznowców
  • kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem lasera.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i profilaktyka?

Your Subtitle Goes Here
3

Po zabiegu na skórze pojawi się efekt podziurkowanej skóry, zaczerwienionej oraz lekko opuchniętej. Dobę po zabiegu obrzęk może się nasilić i utrzymać od 2 – 5 dni. Przez okres 14 – 30 dni należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegowej. Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy myć delikatnie płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym. Ostrożnie należy osuszyć skórę, nie trzeć i nie podrażniać. W szczególności unikać środków zawierających: retinol, spirytus, kwas salicylowy/glikolowy, nadtlenek benzolu, tretinoinę, środki ściągające, peelingi, kwasy itp. Należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego przez okres 14 dni prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać sauny, basenu czy też jacuzzi. Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium minimum dwa tygodnie nie wolno się opalać, warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 i więcej. Przez pierwsze 3 – 5 dni unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca, po pierwszej dobie od zabiegu można stosować kosmetyki mineralne. Zaleca się nawilżać skórę poprzez picie wody minimum 1l dziennie, oraz zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.