Przy użyciu lasera frakcyjnego ResurFx rozjaśnia się przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry dodatkowo ujędrnia skórę i zwęża pory. Zabieg polega na kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Poprzez światło lasera dochodzi do rozgrzania komórek barwnikowych i dochodzi do ich uszkodzenia. Następnie są one wydalane z organizmu. Po około dwóch tygodniach po zabiegu przebarwienie blednie lub znika. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku z różnego rodzaju przebarwieniami. Dla zapewnienia najlepszego efektu zaleca si od 2 – 6 zabiegów co 4 – 6 tygodni.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia maści znieczulającej. Po około 30 minutach, oczyszcza i osusza się skórę. Leczoną zmianę poddaję się działaniu promieniowania laserowego. Po zabiegu odczuwalne jest ciepło i pieczenie, które ustępuje po kilku godzinach. Skóra w miejscu zabiegu może być zaczerwieniona i opuchnięta. Przebarwienie zazwyczaj ciemnieje, po około dwóch tygodniach blednie lub znika. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 2 – 3 miesiącach od skończonej serii.

Przeciwwskazania do zabiegów ResurFx:

– choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,

– choroby nowotworowe, padaczka,

– choroby pęcherzowe skóry,

– rozrusznik serca,

– skłonność do przebarwień lub bliznowców

– kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów ResurFx.