Redukcja przebarwień Poznań

Start » Redukcja przebarwień

Redukcja przebarwień

Laser frakcyjny nieablacyjny

Redukcja przebarwień posłonecznych, piegów, plam soczewicowatych i innych. Po naświetleniu barwnik ciemnieje, a następnie w sposób niewidoczny dla oka delikatnie się wyłuszcza dzięki czemu przebarwienie jaśnieje lub całkiem zanika. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

laser co2 resure facing lekarski zabieg Poznań
LIKFIDACJA PRZEBARWIEN IPL Z PLATFORMY M22 Poznań

IPL Technologia OPT

Likwidacja przebarwień

Laser frakcyjny sięga do głębszych warstw skóry, powodując lekki stan zapalny w obszarze przebarwienia dzięki czemu ziarna melaniny (barwnika) są usuwane z poszczególnych warstw skóry. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest lekkie zaczerwienienie oraz ściemnienie zmiany. Idealny do trudnych i opornych przebarwień (np. ostuda).

Redukcja przebarwień

Przebarwienia to inaczej zaburzenia pigmentacyjne mogą wystąpić odbarwienia lub zmiany kolorytu skóry. Przebarwienia mogą być nabyte lub wrodzone, możemy je pod względem histologicznym podzielić na naskórkowe, skórne bądź mieszane. Występowanie ich związane jest ze wzrostem produkcji melaniny i zwiększeniem ilości melanocytów. 
Przyczyn powstawania przebarwień jest wiele między innymi: 

 • Zmiany hormonalne,
 • Urazy mechaniczne w wyniku drapania/uciskania
 • Długotrwałe przegrzanie skóry
 • W wyniku działania związków chemicznych
 • Stany zapalne skóry – trądzik, wyprysk
 • Choroby wątroby, nadnerczy, tarczycy
 • Działanie surowców roślinnych
 • Stosowane leki.

Przeciwwskazania do zabiegów na przebarwienia:

 • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
 • choroby nowotworowe, padaczka,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • rozrusznik serca,
 • skłonność do przebarwień lub bliznowców
 • kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni)

Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2 dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap.

Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Jakie zabiegi mogą zredukować przebarwienia?

Zabiegi jakie możemy wykonać na redukcję przebarwień to IPL, mezoterapia mikroigłowa oraz igłowa, laser frakcyjny nieablacyjny. W celu rozjaśnienia zmian barwnikowych na skórze wykorzystując mezoterapię mikroigłową lub igłową możemy wprowadzić takie substancję jak: arbutyna, kwas kojowy, kwas azelainowy, witamina C. Celem działań kosmetologicznych jest hamowanie melanogenezy, działanie keratolityczne, czyli złuszczenie i powstanie nowego naskórka.

Zabiegi na piegi

Piegi to zazwyczaj niewielkie plamki, rozsiane po twarzy, bywają koloru od jasnożółtego do ciemnobrązowego, występują często w skupiskach. Miejscem predylekcyjnych dla nich są twarz, dekolt, przedramiona, czyli części ciała wystawione bezpośrednio na promieniowanie słoneczne. Najczęściej występują u osób z fototypem skóry I/II, a ich wzrost obserwowany jest w okresie letnim. 

Na tego typu zmiany możemy pracować w gabinecie laserowo, dokładnie laserem frakcyjnym, na zasadzie rozjaśniania oraz złuszczania tych miejsc. Zabieg polega na kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Poprzez światło lasera dochodzi do rozgrzania komórek barwnikowych i dochodzi do ich uszkodzenia. Następnie są one wydalane z organizmu. Po około dwóch tygodniach po zabiegu przebarwienie blednie lub znika. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku z różnego rodzaju przebarwieniami. Dla zapewnienia najlepszego efektu zaleca się od 2 – 6 zabiegów co 4 – 6 tygodni. 

Druga metoda to Intensywne światło pulsacyjne, czyli IPL. Wykorzystując tą metodę uzyskujemy ujednolicenie kolorytu skóry i rozjaśnienie przebarwień. Jest zabieg nieinwazyjny, nie wymaga czasu rekonwalescencji. Dla najlepszego efektu zaleca się wykonanie od 2 – 5 zabiegów co 4 – 6 tygodni. Zabieg wygląda następująco – kosmetolog starannie oczyszcza skórę twarzy, wykonując demakijaż i umieszcza na oczach specjalnie nalepki na oczy, ochraniając je przed działaniem światła lasera. W kolejnym kroku nakładany jest chłodny żel na przygotowaną wcześniej skórę, po czym kosmetolog przystępuje do zabiegu przykładając do skóry kryształ głowicy i oddaje impuls świetlny. Pacjent odczuwa w tym momencie punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Cały zabieg trwa ok.30 minut, po naświetlaniu powierzchni zabiegowej nakładany jest krem pielęgnacyjny.

Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate są głównie w obrębie naskórka, mogą być wrodzone lub nabyte. Zazwyczaj powstają po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Często z racji wieku pojawiają się na dłoniach i przedramionach lub po poparzeniach słonecznych. Są zdecydowanie większe, ciemniejsze niż piegi i są dość liczne i występują na różnych częściach ciała. Jeśli w porę nie zostaną podjęte działania w celu likwidacji takich zmian, mogą przeobrazić się jako kliniczne fotostarzenie się skóry, a ich ilość i gęstość będzie się nasilać wraz z wiekiem. 

Aby pozbyć się takich zmian używamy lasera frakcyjnego nieablacyjnego w celu rozjaśnienia tych zmian i delikatnego złuszczenia. Działamy w ten sposób po to, żeby wyrównać koloryt skóry i pozbyć się tego typu przebarwień. Inną metodą, którą możemy wykorzystać jest IPL, czyli intensywne światło pulsacyjne.  

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

 • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
 • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
 • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
 • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt