Laserowe odmładzanie skóry wykonujemy przy zastosowaniu lasera frakcyjnego ResurFx renomowanego producenta urządzeń medycznych Lumenis. Zabieg ten spłyca zmarszczki, uelastycznia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny po trądzikowe.  Zabiegi te skierowane są dla osób ze zwiotczałą skórą, widocznymi zmarszczkami i bruzdami. W zależności od problemu, zabieg ten można wykonać jednorazowo bądź też przy głębokich zmianach od 4 do 6 powtórzeń co 4 – 6 tygodni.

Jak wygląda zabieg?

W przypadku tych zabiegów niezbędne jest nałożenie znieczulenia w postaci maści. Po około 30 minutach oczyszcza się i osusza skórę. W kolejnej fazie zabiegu przykłada się głowicę frakcyjną ResurFx do skóry i następuję poddanie jej działaniu promieni lasera. W skórze dochodzi do procesów regeneracyjnych. Po samym zabiegu odczuwa się ciepło i lekkie pieczenie, które mija do kilku godzin. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i opuchnięta, uczucie to mija po 3 dniach od zabiegu. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 3 miesiącach.

Przeciwwskazania do zabiegów ResurFx:

– choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,

– choroby nowotworowe, padaczka,

– choroby pęcherzowe skóry,

– rozrusznik serca,

– skłonność do przebarwień lub bliznowców

– kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów ResurFx.