Leczeniu Łysienia Poznań

Cierpisz na łysienie? Od dawna marzysz o odzyskaniu utraconych włosów na głowie? Zapraszamy!

Start » LASEROWA TERAPIA SKÓRY GŁOWY

Terapia łysienia

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem u kobiet jak i mężczyzn. W naszej klinice posiadamy skuteczne zabiegi przyspieszające porost włosów, odżywiające cebulki włosów, pobudzające mieszki włosowe, poprawiające mikrokrążenie krwi. Dzięki temu włosy odzyskują blask, stają się gęste, przerzedzenia stają się mniej widoczne i następuje porost włosów tam, gdzie ich brak.

Wskazania do leczenia łysienia w naszej klinice to: nadmierne wypadanie włosów, przerzedzenie, kruchość, łamliwość, powolny wzrost włosów, łysienie związane z wiekiem (starzeniem się), a także w przypadku łysienia plackowatego, łysienia typu męskiego oraz łysienia androgenowego. W swojej praktyce wykorzystujemy mezoterapię igłową oraz nowoczesne rozwiązanie – laseroterapię.

Efekty zabiegów

W dzisiejszych czasach problem łysienia dotyka 70% mężczyzn i 40% kobiet. Alternatywą dla nich jest leczenie utraty włosów poprzez naświetlanie laserem frakcyjnym. Spektakularność w wynikach badań na rynku amerykańskim spowodowała wprowadzenie przez naszą firmę tej usługi.

Laserowe leczenie utraty włosów jest skutecznym sposobem hamującym proces wypadania włosów oraz przyspieszającym i wzmagającym porost włosów. Zabiegi zaleca się w przypadku: łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, utraty włosów w okresie menopauzy i okresie poporodowym u kobiet oraz rewitalizacji skóry głowy. Seria zabiegów wymaga od 1 do 5 spotkań.

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg

Przyczyny łysienia i wypadania włosów

Włosy narażone są na uszkodzenia wynikające z czynników mechanicznych, chemicznych czy fizycznych. Wraz z upływem czasu uszkodzenia kumulują się niszcząc łodygę włosa. Do czynników mechanicznych z powodzeniem możemy zaliczyć rutynową i codzienną pielęgnację naszych włosów. Niewłaściwie używane lub nieodpowiednie akcesoria takie jak grzebienie, szczotki, czy ozdoby do włosów powodują, że ich kondycja stale pogarsza się. Szczególnie szkodliwe staje się rozczesywanie i szarpanie poplątanych oraz mokrych włosów. Chemiczne czynniki uszkadzające włosy to przede wszystkim zabiegi farbowania i rozjaśniania włosów i trwała ondulacja. Nieodpowiednio przeprowadzona koloryzacja fryzury bezpośrednio wpływa na stan łodygi włosa, zmieniając wiązania disiarczkowe we włosie. Uszkodzenia fizyczne spowodowane są najczęściej przez zbyt wysoką temperaturę suszenia czy prostowania włosów. Do czynników fizycznych wpływających destrukcyjnie na kondycje włosa zaliczymy także promieniowanie UV.

Rodzaje łysienia

Łysienie anangenowe – to przedwczesne przerwanie fazy anagenu. Mechanizm ten jest charakterystyczny dla łysienia plackowatego oraz ostro przebiegającego uszkodzenia pod wpływem np. chemioterapii, radioterapii. 

Łysienie telogenowe – ten rodzaj łysienia występuje zwykle po upływie 2-4 miesiecy od zadziałania czynnika uszkadzającego. Najczęstsze przyczyny wypadania telogenowego to zazywane leki (np.retinoidy), infekcje (np. grypa, gruźlica), zabiegi operacyjne, zatrucia solami metali ciezkich, niedobory żywieniowe (żelazo, witamina B12). 

Łysienie androgenowe – Występuje w przypadku utraty włosów długich, przejściem z włosów długich na meszkowe co warunkuje zbyt wczesne przejście w fazę telogenu. Ten rodzaj łysienia występuje u ok. 60% kobiet i 80% mężczyzn. Niestety najczęściej spowodowane jest uwarunkowaniem genetycznym. 

Łysienie plackowate – tym określeniem zazywamy zjawisko łysienia pojawiającego się nagle, w pojedynczych lub mnogich skupiskach szerzących się obwodowo, na głowie lub w innych okolicach ciała (np. zarost u mężczyzn).

Zasady prawidłowej pielęgnacji włosów

Zdrowe włosy charakteryzują się lśniącą powłoką, są grube, dobrze odżywione, nie wykazują tendencji do łamania się ani kruszenia, są elastyczne, nawilżone i sprężyste. Aby cieszyć się ich zdrowym wyglądem należy przyjrzeć się naszej higienie życia- w tym odżywianie, stres, prawidłowa ilość snu. Należy również wykluczyć przyczyny z powodu zachwiania równowagi hormonalnej, czy też innych chorób organizmu. Odżywianie odgrywa kluczową rolę na kondycję naszej skóry i jej przydatków, w tym właśnie na stan włosów. Powinniśmy zadbać, aby nasza dieta bogata była w cynk, selen, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Dieta, która będzie wypływała na piękne, zdrowe i lśniące włosy powinna obfitować w zdrowe oleje, nasiona, orzechy, jaja, pełnoziarniste pieczywo, warzywa w szczególności takie jak: jarmuż, papryka szpinak, owoce: cytrusy, maliny, jeżyny, czarne porzeczki. Powinniśmy unikać wysoko przetworzonej żywności typu Fast-food, oraz słodzone napoje zamienić na czystą wodę mineralną (min. 2 litry dziennie). Stres znacząco wpływa na proces utraty włosów na skórze głowy. Warto ograniczyć wszystkie czynniki nasilające codzienny stres i zadbać o prawidłowy tryb życia. Jakość snu i jego długość znacząco wpływają na stan włosów. Powinno zadbać się o odpowiednią regenerację po każdym intensywnym dniu.

  • Myj skórę głowy według potrzeb (codziennie, lub co 2-3 dni) delikatnym szamponem
  • Używaj wcierek do skóry głowy przeznaczonych do rodzaju twojej skóry głowy i włosów
  • Nie szarp i nie ciągnij włosów, zwłaszcza gdy są mokre. W przypadku mocnego plątania się włosów użyj odżywki, która ułatwia rozczesywanie.
  • Nie kładź spać się w mokrych włosach – najlepiej wysuszyć je delikatnie ciepłym nie gorącym nawiewem suszarki. 

W razie jakichkolwiek problemów, które pojawią się na Twojej skórze głowy bądź włosach – zgłoś się do nas na konsultację, na której określimy Twój problem, pomożemy dobrać odpowiednią pielęgnacje a także dobierzemy odpowiednie zabiegi – leczenie łysienia Swarzędz.

Jak wygląda zabieg laserowej terapii skóry głowy:

Laserową terapię skóry głowy, wykonujemy przy zastosowaniu lasera, który jest nieablacyjnym laserem frakcyjnym. Głowica lasera przykładana jest do skóry i następuje poddanie jej działaniu promieni lasera, gdzie zachodzi proces tworzenia ściśle uporządkowanej i kontrolowanej sieci mikrouszkodzeń, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze. Odczuwalne jest ciepło i lekkie pieczenie, na skórę głowy nie stosujemy znieczulenia.

Przeciwwskazania:

  • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
  • choroby nowotworowe, padaczka,
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • rozrusznik serca,
  • skłonność do przebarwień lub bliznowców
  • kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i profilaktyka:

Po zabiegu na skórze pojawi się efekt podziurkowanej skóry, zaczerwienionej oraz lekko opuchniętej. Dobę po zabiegu obrzęk może się nasilić i utrzymać od 2 – 5 dni. Przez okres 14 – 30 dni należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegowej. Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy myć delikatnie płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym.

Ostrożnie należy osuszyć skórę, nie trzeć i nie podrażniać. W szczególności unikać środków zawierających: retinol, spirytus, kwas salicylowy/glikolowy, nadtlenek benzolu, tretinoinę, środki ściągające, peelingi, kwasy itp.

Należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego przez okres 14 dni prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać sauny, basenu czy też jacuzzi. Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium minimum dwa tygodnie nie wolno się opalać, warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 i więcej.

Przez pierwsze 3 – 5 dni unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca, po pierwszej dobie od zabiegu można stosować kosmetyki mineralne. Zaleca się nawilżać skórę poprzez picie wody minimum 1l dziennie, oraz zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.