W dzisiejszych czasach problem łysienia dotyka 70% mężczyzn i 40% kobiet. Alternatywą dla nich jest leczenie utraty włosów po przez naświetlanie Laserem M22. Spektakularność w wynikach badań na rynku amerykańskim spowodowała wprowadzenie przez naszą firmę tej usługi. Laserowe leczenie utraty włosów jest skutecznym sposobem hamującym proces wypadania włosów oraz przyspieszającym i wzmagającym porost włosów. Zabiegi zaleca się w przypadku: łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, utraty włosów w okresie menopauzy i okresie poporodowym u kobiet  oraz rewitalizacji skóry głowy. Seria zabiegów wymaga od 1do 5 spotkań.

Jak wygląda zabieg?

Laserową terapię skóry głowy, wykonujemy przy zastosowaniu lasera ResurFx, który jest nieablacyjnym laserem frakcyjnym firmy Lumenis. Głowica lasera przykładana jest do skóry i następuje poddanie jej działaniu promieni lasera, gdzie zachodzi proces tworzenia ściśle uporządkowanej i kontrolowanej sieci mikrouszkodzeń, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze. Odczuwalne jest ciepło i lekkie pieczenie, na skórę głowy nie stosujemy znieczulenia.

Przeciwwskazania do zabiegów ResurFx :

– choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,

– choroby nowotworowe, padaczka,

– choroby pęcherzowe skóry,

– rozrusznik serca,

– skłonność do przebarwień lub bliznowców

– kobieta w ciąży i karmiąca

Ponadto do zabiegu przeciwwskazaniem jest opalenizna aktywna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni) Należy również odstawić kremy lub maści z Vit.A, retinoidami oraz Vit.C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2dni przed zabiegiem IPL, jedyny dopuszczalny to Apap. Ponadto zioła takie jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek, herbata figura i Deprim też są przeciwwskazaniem do zabiegów ResurFx.