Zabiegi laserowe w leczeniu łysienia Poznań

Start » Laserowe leczenie łysienia

Naświetlanie skóry głowy laserem frakcyjnym

Technologia lasera nieablacyjnego pozwala odzyskać włosy w miejscu ich wypadania czy znacznego przerzedzenia. Spektakularność w wynikach badań na rynku amerykańskim spowodowała wprowadzenie przez naszą klinikę tej usługi. Laserowe leczenie utraty włosów jest sposobem hamującym proces wypadania włosów oraz przyspieszającym i wzmagającym porost włosów.

Zabiegi laserowe na skórę głowy to alternatywa dla przeciwników iniekcji lub pacjentów zdyskwalifikowanych z innych metod z różnych przyczyn. Laser frakcyjny to nieablacyjny system wyposażony w głowicę o chłodzeniu kontaktowym co minimalizuje odczucie jakiegokolwiek dyskomfortu do minimum.

resur heir naswietlanie laserowe głowy porost włosów Poznań

Efekty zabiegów

Laser nieablacyjny to alternatywa dla osób chcących wypróbować technologie laserowe w procesie odmładzania twarzy, jednak nie mogące pozwolić sobie na wyłączenie z życia codziennego. Zabieg nieablacyjnym laserem frakcyjnym nie wiąże się z okresem rekonwalescencji, na skórze nie ma ran ani strupów, jest to tzw. zabieg lunchowy.

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Działanie laserowej stymulacji włosów

Działanie zabiegu laserowego na skórę głowy opiera się na laserowej stymulacji mieszków włosowych, co skutkuje odzyskaniem utraconych włosów, zagęszczeniem i przyspieszeniem ich wzrostu, lepszym odżywianiem cebulek, poprawą ukrwienia. Zabieg ResurHAIR reguluje także wydzielanie sebum co istotnie przyczynia się do ograniczenia nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Laserowa stymulacja owłosienia polega na oddawaniu krótkich impulsów laserowych w postaci sieci mikronakłuć na powierzchni całej skóry głowy. Pierwsze efekty zabiegu ResurHAIR widoczne są już po upływie kilku tygodni po pierwszym zabiegu. Bezbolesny praktycznie zabieg naświetlania skóry głowy laserem frakcyjnym trwa do 30 minut i nie wiąże się z żadnym okresem rekonwalescencji.

Zalecenia

Zabieg nie wymaga znieczulenia i wykonywany jest w serii od 3-5 zabiegów, co ok. 2 tygodnie, a serie zabiegowe mogą odbywać się także w okresie letnim. Przed zabiegiem laserowej terapii łysienia zalecane jest umycie skóry głowy na dzień przed wizytą. Należy zrezygnować także z zastosowania wcierek, odżywek czy produktów do stylizacji włosów. Bezpośrednio po zabiegu naświetlania skóry głowy można zaobserwować lekkie zaczerwienienie, które bardzo szybko i samoistnie ustępuje.

Przez okres 14 – 30 dni należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej. Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium minimum dwa tygodnie po zabiegu. Zalecane jest picie wody minimum 1,5l dziennie, oraz zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu. ResurHair jako laserowa stymulacja porostu włosów to idealne rozwiązanie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, chcących poprawić stan swoich włosów. Zabieg sprawdzi się przy nadmiernej utracie włosów także w czasie menopauzy lub okresie poporodowym.

Przeciwskazania do terapii laserowej:

  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywne infekcje wirusowe/grzybicze/bakteryjne
  • zioła i suplementy ziołowe na bazie dziurawca skrzypu polnego czy pokrzywy
  • leki fotouczulające (antybiotyki, sterydy)
  • w przypadku dosutnej terapii retinoidami należy odczekać ok. 6 miesięcy od zakończenia terapii.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

  • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
  • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
  • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
  • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt