.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Leczenie bliznowców

Leczenie bliznowców

Leczenie bliznowców

W klinice CosmoMedical Clinic leczeniem bliznowców zajmuje się wyspecjalizowana kadra lekarzy. Bliznowce to dość częste powstające wskutek gojenia się ran. Są to niezłośliwe guzki powstające nawet po niewielkim urazie. Bliznowce choć niegroźne dla zdrowia, stanowią problem natury estetycznej dlatego warto podejmować leczenie najszybciej jak to możliwe.

Czym jest bliznowiec?

Bliznowiec (keloid) inaczej nazwany keloidem, jest to przerosła blizna, która powstaje po naruszeniu lub przerwaniu ciągłości, zazwyczaj w wyniku różnego rodzaju urazu. Przypomina narośl w odróżnieniu do zwykłej blizny. Zmiana ta powstaje w wyniku zbyt intensywnego namnażania się komórek – fibroblastów. Bliznowiec przybiera postać wystającej poza bliznę struktury, która często jest napięta i gładka. Zazwyczaj przybiera kolor jasnobrązowy lub różowy. Większość osób posiadających keloidy ma do nich skłonność, wówczas nawet mały uraz może spowodować powstawanie takiej zmiany. Bliznowiec może być odczuwalny- może piec lub swędzieć.

COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |

lokalizacja bliznowców

Miejsce występowaniu bliznowców jest bardzo różne, mogą one pojawiać się na każdej części ciała, często spotykane na ramionach, klatce piersiowej, plecach czy brzuchu. Duża ilość pacjentów pojawia się z keloidem, który powstał na bliźnie cesarskiej. 

Rodzaje bliznowców:

 • Bliznowiec samoistny – najczęściej nie jest wynikiem urazu skory,
 • Bliznowiec wtórny – najczęściej jest wynikiem takich urazów jak oparzenie lub uraz mechaniczny

  JAK LECZYĆ BLIZNOWCE?

  Jest wiele metod na rynku, często jest ona wycinana chirurgicznie, jednak należy pamiętać o tym, ze w tym przypadku keloid może odrastać. Można pozbyć się bliznowca za pomocą następujących metod.

  1. Laseroterapia –ablacyjny laser frakcyjny CO2, powodujący rozpad włókien kolagenowych, które budują keloid.  Zabieg ten powoduje stopniowe zmniejszenie i rozjaśnienie bliznowca, jest on seryjny, zazwyczaj od 3 do 7 zabiegów, w odstępach 6 tygodni. Jest to bardzo skuteczna metoda. 
  2. Zastrzyki sterydowe – w tym przypadku do leczenia keloidu stosuje się kortykosteroid, który stopniowo zmniejsza i obkurcza bliznowiec, jednocześnie wyrównując koloryt skóry. 

   PRZYCZYNY POWSTAWANIA BLIZNOWCÓW

   • oparzenie
   • urazy
   • zabieg chirurgiczny (w tym cięcie cesarskie)
   • szczepienie (najczęściej przeciwko gruźlicy)
   • piercing, tatuowanie
   • urazy skóry po zabiegach takich jak: dermabrazja, nakłuwanie 

   Niestety do dziś nie wiadomo dlaczego u niektórych osób pojawiają się bliznowce. Fakty, które udało się ustalić to, że bliznowce występują znacznie częściej u osób które zmagają się z chorobami metabolicznymi, autoimmunologicznymi, naczyniowymi a także zaburzeniami hormonalnymi. Ciemna karnacja skóry oraz wiek również mogą nasilać ryzyko występowania bliznowców.

    Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

    Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

    Obsługa

    Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

    Wiedza

    Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

    Sprzęt

    U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

    Bezpieczeństwo

    Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

    Dane firmy

    CosmoMedical Clinic
    ul. Dworcowa 4
    62-020 Swarzędz

    NIP: 7792189719
    REGON: 301061017

    Kontakt

    Godziny kontaktu:

    pon.-pt. 12:00:00-20:00
    sob. 9:00-15:00

    Tel.kom.:+48 790 516 800
    Tel.kom.:+48 798 526 636
    E-mail: cosmomedical@wp.pl

    Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
    CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.