.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

OptiLight

Innowacyjna terapia zespołu suchego oka (ZSO)

OptiLight

Innowacyjna terapia zespołu suchego oka (ZSO)

Zaawansowane technologie laserowe w dziedzinie okulistyki dostępne w naszej klinice

Laserowa terapia lecznicza okolic oka wykorzystuje system IPL. Ta przypadłość dotychczas była leczona tylko objawowo.

Dzięki zabiegowi laserowemu jest możliwe zlikwidowanie większości przykrych objawów związanych z tym schorzeniem. Urządzenie zawierające IPL posiada certyfikat medyczny zakwalifikowany do leczenia zespołu suchego oka. Zespół suchego oka dotyka większość naszego społeczeństwa.

Pojawić się może w każdym wieku jednak najczęściej występuje u osób w okresie dojrzałym. Wystąpienie zespołu może być spowodowane czynnikami takimi jak: przyjmowane leki, noszenie szkieł kontaktowych, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, długotrwałym przebywaniem przed monitorami czy ekranami telefonów/tabletów itp. U każdego z nas na brzegach powiek znajdują się ujścia gruczołów – tzw. gruczoły Meiboma.

Odpowiedzialne są za wytwarzanie i wydalanie filmu łzowego. Ich zaczopowanie najczęściej jest powodem pojawienia się ZSO.

Wskazania do zabiegu:

– suchość i podrażnienie oczu

– częste mruganie

– uczucie ciała obcego pod powiekami

– uczucie lepkości i ciężkości powiek

– ból oczu i/lub powiek

– światłowstręt

– pogorszenie wzroku, utrata ostrości widzenia

Objawy ZSO

Uczucie ciężkości powiek, podrażnienie i suchość oczu, uczucie ciała obcego pod powiekami, światłowstręt czy ból oczu to najbardziej charakterystyczne objawy zespołu suchego oka.

Z czasem pojawia się również pogorszenie ostrości wzroku. Zespół suchego oka jest schorzeniem związanym ze zmniejszeniem wydzielania łez bądź też z zaburzeniem ich składu. Skutkuje to nieprawidłową strukturą filmu łzowego, a w konsekwencji objawami u pacjenta.

Laserowe leczenie zespołu suchego oka

Zabieg polega na naświetlaniu okolic oczodołu, jest krótki i nie wymaga znieczulenia. W trakcie wizyty odczuwanie jest jedynie ciepło w miejscu oddania impulsu świetlnego. Brak okresu rekonwalescencji po to bardzo duży plus. Pacjenci odczuwają różnicę już po pierwszych zabiegach.

W odróżnieniu do tradycyjnej metody leczenia farmakologicznego innowacyjna terapia światłem uwalnia Pacjenta od przewlekłego stosowania kropli, tzw. „sztucznych łez” i pozwala odzyskać komfort na dłuższy czas. Jest to metoda niezwykle przełomowa, jeśli chodzi o podniesienie jakości życia osobom cierpiącym na zespół suchego oka.

jak działa zabieg?

Zabieg przywraca poprawne funkcjonowanie gruczołów Meiboma a także redukuje stany zapalne związane z przekrwieniem okolic oczu. Intensywne światło pochłaniane przez naczynia krwionośne wpływa na podwyższenie temperatury na powierzchni skóry, co z kolei roztapia tłuszcze i uwalnia wydzielinę z przewodów wyprowadzających film łzowy. Inna korzyść to ograniczenie populacji pasożytów i bakterii zasiedlających brzegi powiek.

Najlepsi kandydaci do leczenia tą metodą to osoby, u których nie doszło do zaniku gruczołów łojowych, a brzegi powiek są wolne od bliznowacenia i keratynizacji. Sam film łzowy składa się z trzech warstw: warstwa lipidowa, wydzielana przez gruczoły Meiboma: warstwa mucynowa (śluzowa) wydzielana w większości przez wydzielinę komórek kubkowych spojówki, oraz warstwa wodna tworzona przez wydzielinę gruczołów łzowych. Zespół suchego oka opiera się na patofizjologii schorzenia związaną z niedoborem warstwy wodnej a także z nadmiernym parowaniem łez.

Umów się telefonicznie na zabieg depilacji laserowej w CosmoMedical Clinic już dzisiaj!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.