.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu

Cellulit to zmora wielu kobiet w różnym przedziale wiekowym. Cellulit zazwyczaj występuje w wieku dojrzałym jednak coraz częściej występuje u osób młodych i pojawia się już w wieku dojrzewania. Nieestetyczna „pomarańczowa skórka”, bo tak często nazywany jest cellulit, przysparza sporych kompleksów. Charakterystyczna nierówna powierzchnia skóry z wgłębieniami najczęściej lokalizuje się w okolicy kończyn dolnych – uda oraz pośladki. Niekiedy występuje także w okolicy brzucha, boczków, bioder czy ramion. Likwidacja cellulitu to marzenie wielu z nas. Jak pozbyć się cellulitu? Nasza rekomendacja to zabieg z wykorzystaniel fal radiowych.

Jak działają fale radiowe na redukcję cellulitu?

Kontrolowane podgrzewanie skóry za pomocą masażu gorącą elektrodą rozbija cellulit i wymusza regenerację zniszczonych i zwyrodniałych włókien. Dzięki temu nie tylko cellulit staje się mniej widoczny ale nasze ciało zostaje wysmuklone, ujędrnione a skóra napięta.

Nasi pacjenci widzą zdecydowaną różnicę już po pierwszym zabiegu w odróżnieniu od innych technologii czy zabiegów z których dotychczas korzystali. Posiadamy urządzenie z wbudowaną kontrolą temperatury, co zapobiega powikłaniom takim jak poparzenia czy nadmierne poparzenie tkanek.

Efekty redukcji cellulitu falami radiowymi

Przyjemny i relaksacyjny masaż z pomocą penetracji fali radiowej w głąb ciała pozwoli zapomnieć o cellulicie. Sugerowana seria zabiegów to ok. 5 zabiegów w odstępie tygodnia lub dwóch tygodni. Co najważniejsze, efekty widoczne są niemalże od razu i nasilają się z każdym zabiegiem. Powierzchnia skóry staje się bardziej gładka, jednolita a wgłębienia i guzki zanikają. Pełen efekt terapeutyczny kształtuje się do 3 miesięcy po ostatnim zabiegu.

Najwyższa jakość zabiegu falami w CosmoMedical Clinic Swarzędz

W naszej klinice korzystamy tylko i wyłącznie z oryginalnych produktów zalecanych przez producenta. Krem zabiegowy to produkt, który nakładany jest bezpośrednio na skórę pacjenta. Preparat bogaty jest w cenne oleje i składniki odżywcze które przy okazji zabiegu wnikają w głąb skóry.

Po zabiegu skóra jest zatem nawilżona i zregenerowana. Nie korzystamy z ogólnodostępnych środków poślizgowych jak gliceryna roślinna czy parafina, które nie dość, że potrafią wywołać reakcje uczuleniową to działają komedogennie – zapychają naszą skórę. Oryginalne elektrody bierne – każdy klient korzysta z własnej elektrody biernej umieszczanej pod ciałem pacjenta.

To pozwala na zachowanie zasad pełnej higieny, a także utrzymanie pełnej jakości przewodzonej fali radiowej w głąb ciała. Bezpośrednio po zabiegu falami radiowymi na cellulit widoczne jest nieznaczne zaczerwienienie skóry, które ustępuje samoistnie tuż po zabiegu. Zazwyczaj jedna sesja redukcji cellulitu zajmuje ok 45-60 minut.

Cellulit – terapie łączone

COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |

Chcąc przyspieszyć i zwiększyć efektywność przedstawiamy również możliwość połączenia zabiegów na redukcję cellulitu. Z pomocą przychodzą zabiegi z wykorzystaniem mezoterapii igłowej na ciało. To szybki i skuteczny zabieg, w którym zostają podane substancję wspomagające likwidację niechcianego cellulitu. Wyselekcjonowane koktajle wybranych substancji redukują cellulit wodny, cellulit tłuszczowy. Ich działanie opiera się na wspomaganiu procesów drenujących, kondycjonujących i metabolicznych na poziomie komórkowym. Dzięki temu mamy szansę działać na redukcję cellulitu od wewnątrz. W wybrane obszary specjalista na drodze iniekcji podaje preparat, który wchłania się przez kilka godzin. Efekty mezoterapii igłowej na cellulit są widoczne ok 10-14 dni od podania.

Cellulit – lipodystrofia

Jest to obrzękowe-włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej. Dość często jego nasielenie obserwujemy podczas ciąży, okresu pokwitania czy menopauzy. Mechanizm powstawania cellulitu opiera się na zaburzeniu metabolizmu, powiększeniu się wymiaru komórek tłuszczowych co skutkuje uciskiem na okoliczne naczynia i tkanki oraz powstaniem tkanki łącznej włóknistej. W ten sposób na powierzchni skóry obserwujemy guzki, nierówności i wgłębienia.

Stadia cellulitu

I – łagodne zmiany, widoczne jedynie przy ucisku skóry

II – spadek elastyczności skóry, w dotyku jest sztywniejsza i nierówna

III – nierówności na skórze widoczne są gołym okiem, bez ucisku. W tym stadium ewidentnie widoczna jest charakterystyczna „pomarańczowa skórka” z wgłębieniami

IV – mocne nierówności skóry, wyczuwalne guzki, wygląd skóry przypomina materac. W tym stadium często występuje bolesność zmian i tkliwość okolicy objętej cellulitem. 

 

Postacie cellulitu

  • Postać twarda – skóra w dotyku jest jędrna, występuje często u kobiet młodych i aktywnych fizycznie
  • Postać wiotka – mniej napięta skóra, przeważnie występuje u kobiet o niskiej aktywności fizycznej, często po stracie zbędnych kilogramów
  • Postać obrzękowa – występuje u kobiet z zaburzeniami krążenia obwodowego, z silną skłonnością do obrzęków, gromadzenia nadmiaru wody w organiźmie
  • Postać mieszana – to postać która często łączy wszystkie wyżej wymienione cechy u jednej osoby. 

Dieta i aktywny tryb życia jako sprzymierzeńcy w walce z cellulitem

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu i nie obserwować jego nawrotu ważne jest aby utrzymywać zrównoważony codzienny jadłospis, wystrzegać się produktów wysoko przetworzonych oraz alkoholu i używek. Powinniśmy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu dzięki czemu nasze ciało nie będzie magazynowało wody co przyczyni się do poprawy wyglądu sylwetki. Umiarkowany ruch w postaci joggingu, jogi czy pilatesu doskonale wspomoże proces likwidacji cellulitu. O wyżej wymienionych zasadach należy pamiętać również podczas korzystania z zabiegów i terapii na cellulit aby maksymalnie zwiększyć ich skuteczność.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-017 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.