Resurfacing Poznań

Start » Resurfacing

Resurfacing – informacje ogólne

Jest to zabieg polegający na laserowym odmłodzeniu skóry wykonywany medycznym laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Zabieg ten jest nieablacyjny, oznacza to brak przerwania ciągłości naskórka i odparowania wody z naskórka, dzięki czemu proces gojenia skóry przebiega szybko i sprawnie.

Resurfacing wykonany w CosmoMedical Clinic w Swarzędzu jest odpowiedni i przeznaczony dla każdej osoby już po 20. roku życia, gdyż według badań już wtedy dochodzi do zmniejszenia ilości białek – kolagenu i elastyny, czyli rozpoczęcia procesu starzenia się skóry. Zdrowa cera jest wizytówką wielu z nas, a młody i świeży wygląd skóry to często cel pacjentów, laserowe odmładzanie skóry jest zabiegiem pozwalającym na jego osiągnięcie.

Ponadto resurfacing laserem frakcyjnym to świetna alternatywa dla osób z ograniczonym czasem, ponieważ sam zabieg to krótki proces, gojenie odbywa się bez powikłań w postaci strupków i łuszczącej skóry, a już 2-3 doby po nim można bezpiecznie nałożyć makijaż

laser co2 resure facing lekarski zabieg Poznań
laser co2 resure facing lekarski zabieg Poznań

Efekty

Zabieg ten spłyca zmarszczki zarówno mimiczne, jak i te głębsze, uelastycznia skórę poprzez tworzenie w niej niewidocznych mikro kanalików, które wewnętrznie pobudzają kolagen i elastynę do odnowy, nie niszcząc struktur okalających. Resurfacing likwiduje też drobne przebarwienia oraz wyrównuje koloryt, jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny po trądzikowe. Zabiegi te skierowane są więc dla każdego pacjenta, a szczególnie dla osób ze zwiotczałą skórą, widocznymi zmarszczkami i bruzdami. W zależności od problemu, zabieg ten można wykonać jednorazowo bądź też przy głębokich zmianach od 4 do 6 powtórzeń co 4 – 6 tygodni.

Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania skóry?

W przypadku tego zabiegu niezbędne jest nałożenie znieczulenia w postaci maści z lidokainą. Po około 30 minutach oczyszcza się i osusza skórę. W kolejnej fazie zabiegu przykłada się głowicę frakcyjną do skóry i następuję poddanie jej działaniu promieni lasera. W skórze dochodzi do procesów regeneracyjnych. Po samym zabiegu odczuwa się ciepło i lekkie pieczenie, które mija do kilku godzin. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i opuchnięta, uczucie to mija po 3 dniach od zabiegu. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po około 3 miesiącach.

Przeciwwskazania:

 • Zażywanie antybiotyków,
 • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
 • choroby nowotworowe, padaczka,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • rozrusznik serca,
 • skłonność do przebarwień lub bliznowców,
 • ciąża i karmienie piersią

Ponadto do zabiegu laserowego wykonanego przez wykfalifikowany personel w Swarzędzu przeciwwskazaniem jest aktywna opalenizna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni). Należy również odstawić kremy lub maści z wit. A, E, retinoidy oraz wit. C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2 dni przed zabiegiem, a jedynym dopuszczalnym preparatem jest to Apap. Ponadto na 2 tyg. przed zabiegiem nie należy zażywać zioł takich jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek. 

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu na skórze pojawi się efekt podziurkowanej skóry, zaczerwienionej oraz lekko opuchniętej. Dobę po zabiegu obrzęk może się nasilić i utrzymać od 2 – 5 dni. Przez okres 14 – 30 dni należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegowej. Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy myć delikatnie płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym. Ostrożnie należy osuszyć skórę, nie trzeć i nie podrażniać. W szczególności należy unikać środków zawierających: retinol, spirytus, kwas salicylowy/glikolowy, nadtlenek benzolu, tretinoinę, środki ściągające, peelingi, kwasy oraz wzmożonego wysiłku fizycznego przez okres około 2 tygodnie. Dodatkowo po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy też jacuzzi.

Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium oraz stosowanie kremów z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej SPF 50. Przez pierwsze 2- 3 dni od laserowego odmładzania skóry w CosmoMedical Clinic należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. W pierwszej dobie od zabiegu warto stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji po zabiegowej, a najbezpieczniej kosmeceutyki marki Neauvia dostępne w klinice w Swarzędzu, które posiadają funkcje łagodzące oraz lecznicze. Zaleca się nawilżać skórę poprzez picie wody minimum 1l dziennie oraz zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

 • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
 • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
 • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
 • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt