.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Resurfacing

Resurfacing

Resurfacing – informacje ogólne
Jest to zabieg polegający na laserowym odmłodzeniu skóry wykonywany medycznym laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Zabieg ten jest nieablacyjny, oznacza to brak przerwania ciągłości naskórka i odparowania wody z naskórka, dzięki czemu proces gojenia skóry przebiega szybko i sprawnie.

Resurfacing wykonany w CosmoMedical Clinic w Swarzędzu jest odpowiedni i przeznaczony dla każdej osoby już po 20. roku życia, gdyż według badań już wtedy dochodzi do zmniejszenia ilości białek – kolagenu i elastyny, czyli rozpoczęcia procesu starzenia się skóry. Zdrowa cera jest wizytówką wielu z nas, a młody i świeży wygląd skóry to często cel pacjentów, laserowe odmładzanie skóry jest zabiegiem pozwalającym na jego osiągnięcie.

Ponadto resurfacing laserem frakcyjnym to świetna alternatywa dla osób z ograniczonym czasem, ponieważ sam zabieg to krótki proces, gojenie odbywa się bez powikłań w postaci strupków i łuszczącej skóry, a już 2-3 doby po nim można bezpiecznie nałożyć makijaż.

Efekty
Zabieg ten spłyca zmarszczki zarówno mimiczne, jak i te głębsze, uelastycznia skórę poprzez tworzenie w niej niewidocznych mikro kanalików, które wewnętrznie pobudzają kolagen i elastynę do odnowy, nie niszcząc struktur okalających. Resurfacing likwiduje też drobne przebarwienia oraz wyrównuje koloryt, jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny po trądzikowe. Zabiegi te skierowane są więc dla każdego pacjenta, a szczególnie dla osób ze zwiotczałą skórą, widocznymi zmarszczkami i bruzdami. W zależności od problemu, zabieg ten można wykonać jednorazowo bądź też przy głębokich zmianach od 4 do 6 powtórzeń co 4 – 6 tygodni.
Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania skóry?
W przypadku tego zabiegu niezbędne jest nałożenie znieczulenia w postaci maści z lidokainą. Po około 30 minutach oczyszcza się i osusza skórę. W kolejnej fazie zabiegu przykłada się głowicę frakcyjną do skóry i następuję poddanie jej działaniu promieni lasera. W skórze dochodzi do procesów regeneracyjnych. Po samym zabiegu odczuwa się ciepło i lekkie pieczenie, które mija do kilku godzin. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i opuchnięta, uczucie to mija po 3 dniach od zabiegu. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po około 3 miesiącach.
Przeciwwskazania
  • Zażywanie antybiotyków,
  • choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca,
  • choroby nowotworowe, padaczka,
  • choroby pęcherzowe skóry,
  • rozrusznik serca,
  • skłonność do przebarwień lub bliznowców,
  • ciąża i karmienie piersią.

Ponadto do zabiegu laserowego wykonanego przez wykfalifikowany personel w Swarzędzu przeciwwskazaniem jest aktywna opalenizna (minimalna przerwa od ekspozycji na słońce czy też korzystanie z solarium wynosi od 4 – 6 tygodni). Należy również odstawić kremy lub maści z wit. A, E, retinoidy oraz wit. C na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Leki przeciwbólowe należy odstawić 2 dni przed zabiegiem, a jedynym dopuszczalnym preparatem jest to Apap. Ponadto na 2 tyg. przed zabiegiem nie należy zażywać zioł takich jak: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, mniszek lekarski, pokrzywa, zioła szwedzkie, nagietek. 

Zalecenia pozabiegowe
Po zabiegu na skórze pojawi się efekt podziurkowanej skóry, zaczerwienionej oraz lekko opuchniętej. Dobę po zabiegu obrzęk może się nasilić i utrzymać od 2 – 5 dni. Przez okres 14 – 30 dni należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegowej. Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy myć delikatnie płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym. Ostrożnie należy osuszyć skórę, nie trzeć i nie podrażniać. W szczególności należy unikać środków zawierających: retinol, spirytus, kwas salicylowy/glikolowy, nadtlenek benzolu, tretinoinę, środki ściągające, peelingi, kwasy oraz wzmożonego wysiłku fizycznego przez okres około 2 tygodnie. Dodatkowo po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy też jacuzzi. Bardzo ważne jest unikanie kontaktu ze słońcem czy też korzystanie z solarium oraz stosowanie kremów z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej SPF 50. Przez pierwsze 2- 3 dni od laserowego odmładzania skóry w CosmoMedical Clinic należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. W pierwszej dobie od zabiegu warto stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji po zabiegowej, a najbezpieczniej kosmeceutyki marki Neauvia dostępne w klinice w Swarzędzu, które posiadają funkcje łagodzące oraz lecznicze. Zaleca się nawilżać skórę poprzez picie wody minimum 1l dziennie oraz zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

Umów się telefonicznie na zabieg depilacji laserowej w CosmoMedical Clinic już dzisiaj!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.