.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Tradzik rózowaty

Tradzik rózowaty

Trądzik Różowaty

Wiele osób zauważa podczas codziennej pielęgnacji skóry zaczerwienienie, pieczenie, które czasami utrzymuję się dłużej bardzo możliwe, że jest to początek zmian naczyniowych prowadzących do trądziku różowatego, który jest zapalną chorobą skóry. W naszej klinice jesteśmy w stanie zmniejszyć, a nawet zlikwidować problem jakim jest utrwalony rumień czy pieczenie skóry twarzy, pomożemy także w walce z każdym rodzajem trądziku różowatego.

COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |

objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty najczęściej objawia się nawracającym rumieniem twarzy z teleangiektazjami(naczynka, tzw. pajączki), grudkami, krostami, a nawet czasami ze zmianami przerostowymi (częściej w przypadku mężczyzn). Pierwsze objawy występują częściej w wieku 20-30 lat. Nasilone natomiast pojawiają się u kobiet i u mężczyzn między 40, a 50 r.ż. głównie u osób z jaśniejszą karnacją. Mechanizm choroby jest złożony i nie do końca poznany, zazwyczaj wpływ ma odporność immunologiczna, zaburzenia naczynioruchowe, promieniowanie UV oraz czynniki infekcji. Zaburzenia naczyniowe rozpoczynają się zazwyczaj od rumienia nietrwałego, który z czasem utrzymuje się na twarzy znacznie dłużej, aż do momentu trwałego rumienia i teleangiektazji.

Laserowe leczenie trądziku rózowatego

  1. W CosmoMedical Clinic posiadamy system IPL, który wpływa redukująco i łagodząco na objawy trądziku różowatego. Intensywne światło pulsacyjne uszczelnia ściany naczyń krwionośnych powodując zmniejszenie widocznych pajączków, zaczerwienienia oraz uczucia pieczenia. Zabieg jest dla osób w każdym wieku ze wszelkimi zmianami naczyniowymi, rumieniem, teleangiektazjami czy właśnie z trądzikiem różowatym.

Efekty laserowego leczenia trądziku różowatego

Po pierwszym zabiegu zazwyczaj widoczne jest ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie rumienia, uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz złagodzenie zmian związanych z trądzikiem różowatym. Zaleca się wykonywać zabieg w serii od minimum 2 do 5 zabiegów, które odbywają się cyklicznie co 4-6 tygodni. Niejednokrotnie proponujemy pomiędzy zabiegami włączyć produkty zawierające kwas azelainowy tydzień po wykonywaniu IPL, a odstawić 2 tygodnie przed ponownym spotkaniem – to również pozwoli złagodzić zmiany naczyniowe w okolicy twarzy.

Skóra po zabiegu może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona, dolegliwości te będą znikać w przeciągu kilku godzin. W pielęgnacji domowej unikamy stosowania drażniących kosmetyków oraz koniecznie pamiętamy o stosowaniu kremów z filtrem SPF 50 na twarz przed każdym wyjściem z domu i kontaktem ze słońcem. Unikamy także gorących kąpieli, wizyty w saunie, czy basenie przez całą serie zabiegów.

Przeciwskazaniem do zabiegu są:

  • Bielactwo, łuszczyca
  • Choroby nowotworowe, padaczka
  • Rozrusznik serca
  • Skłonność do przebarwień i bliznowców 
  • Kobieta w ciąży i karmiąca piersią
  • Opalenizna aktywna, solarium
  • Stosowanie kremu z retinolem

Rodzaje trądziku różowatego

Wyróżniamy kilka rodzajów trądziku różowatego: rumieniowo-naczyniowe, grudkowo-krostkowe oraz przerostowe.

W rumieniowo-naczyniowej postaci obserwuję się nawracający, utrwalony rumień w środkowej części twarzy, dokuczliwy jest ból i pieczenie właśnie w tym miejscu, w zaostrzeniu pojawiają się teleangiektazję. W postaci grudkowo-krostkowej występują grudki i krostki w miejscach powstawania rumienia.

Ostatnia postać trądziku to przerostowo-naciekowa i dotyczy głównie mężczyzn. Obserwuję się u nich w obrębie nosa pogrubioną skórę o nieregularnej powierzchni. Czynnikami sprzyjającymi powstawanie zmian naczyniowych są: stres, alkohol, gorące i pikantne posiłki, okres menopauzy, promieniowanie UV. Bakterie takie jak Helicobacter pylorii oraz Demodex foliculorum również mają wpływ na trądzik różowaty. Demodex, czyli nużeniec występuje w gruczołach łojowych i w momencie wzrostu jego ilości ma znaczący wpływ na zmiany w trądziku różowatym wywołując grudki i krosty. Helicobacter występuje w żołądku w momencie wzrostu tej bakterii powoduję napadowy rumień..

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.