Zabiegi poprawiające jędrność i napięcie skóry Poznań

Start » Ujędrnianie skóry

Zabiegi poprawiające jędrność i napięcie skóry

Z wiekiem nasza skora ulega zwiotczeniu, oznacza to, że zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młody i zdrowy wygląd naszej skory. Utrata jędrności, spadek aktywności mięśni oraz działanie grawitacji doprowadzają do pojawienia się nieestetycznej obwisłej skory, która jest kompleksem wielu osób.

Proces ten rozpoczyna się już po 25 roku życia, natomiast nie jest to jedyna przyczyna, na spadek jędrności skory maja również wpływ między innymi ciąża oraz duża redukcja wagi ciała. Zabiegi ujędrniające stosujemy więc nie tylko w przypadku widocznych procesów starzenia skory, ale również profilaktycznie, aby opóźnić ten proces.

Przedstawiamy nasze najskuteczniejsze rozwiązania na ujędrnienie skóry, jakie posiadamy w naszej ofercie.

Platforma laserowa

Jest to platforma laserowa, która posiada kilka głowic umożliwiających walkę z wiotkością skory zarówno na twarzy jak i na ciele. Ujędrnić skore możemy za pomocą dwóch systemów:

 • IPL – czyli działanie światłem IPL, inaczej zwane fotoodmładzaniem
  Jest to metoda bezinwazyjna, która poprawia wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz innych części ciała. Światło poddrzewa tkanki, co prowadzi do skracania i odbudowywania włókien kolagenowych oraz elastyny. Dzięki temu skóra widocznie się ujędrnia i wygląda młodziej.

Ilość zabiegów proponowanych w serii: od 3 do 5, wykonywanych co 4 tygodnie. 

 • Laser frakcyjny nieablacyjny (1064nm)
  nieablacyjny laser frakcyjny, idealny do zabiegów ujędrnienia i intensywnego odmłodzenia skóry. Laser tworzy w skórze mikrouszkodzenia, które pobudzają procesy regeneracyjne w wyniku czego produkowany jest kolagen i elastyna. Błyskawiczny czas rekonwalescencji i brak przerwania ciągłości skóry sprawia, że większość pacjentów decyduje się na zabieg laserowy frakcyjny zagęszczający strukturę skóry.

Ilość zabiegów w serii: od 3 do 6, wykonywanych co 4-6 tygodni.

Ujędrnianie skóry

Kontrolowane podgrzewanie – fale radiowe

System kontrolowanych fal radiowych wykorzystywany jest do napinania skóry twarzy, ale także ciała. Urządzenie emituje fale radiowe o dużej częstotliwości wpływające na głębokie warstwy skóry. Na skutek intensywnego podgrzania następuje przyśpieszenie metabolizmu i regeneracja włókien kolagenowych i elastyny. System posiada 5 częstotliwości, co pozwala na prace w każdej warstwie skóry i niweluje problem utraty jędrności na każdej partii ciała. Efekty napięcia się skóry i zredukowania wiotkości widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zabiegi falami radiowymi nie wiążą się z żadnym okresem rekonwalescencji po, są przyjemne i relaksujące w odczuciach.

Najczęstsze problemy związane z wiotkością i utratą jędrności skóry

 • Brzuch po ciąży -podczas ciąży skóra u kobiety bardzo się rozciąga i uszkadza włókna kolagenowe i elastynę, zmniejszając przy tym napięcie skóry. Obserwujemy często wtedy rozstępy oraz nadmiar skóry. Świetnym rozwiązaniem ujędrniającym będzie seria zabiegów falami radiowymi lub/i seria zabiegów frakcyjnych, które w kontrolowany sposób wpłyną na wytworzenie się nowych włókien w skórze.
 • Wiotkość skóry ramion tzw. pelikany oraz obwisła skóra nad kolanami – czyli skóra, która utraciła jędrność pod wpływem czasu i działającej grawitacji. Problem ten dotyka częściej kobiet. Związane jest to z większą ilością tkanki tłuszczowej oraz z powięzią (błona zbudowana z włókien kolagenowych i elastyny łatwiej ulega degradacji. W tym przypadku można wykonać serię zabiegów falami radiowymi oraz zabieg frakcyjny. Wskazana będzie również mezoterapia igłowa z użyciem stymulatorów tkankowych na ciało.

Przeciwwskazania do zabiegów ujędrniających:

 • Zapalenie dróg limfatycznych 
 • Żylaki w miejscu zabiegowym 
 • Infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne
 • Nowotwory
 • Zakrzepica
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne w obszarze zabiegowym

Dzień dobry, porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Uzupełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie nawet w 30 minut.

Zostaw informacje kontaktowe, a skontaktuję się z Tobą nasz specjalista (nawet w 30 minut od wysłania wiadomości) i pomoże Ci dobrać właściwy zabieg. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Dlaczego warto się umówić?

 • specjalista doradzi Ci, jak rozwiązać Twój problem,
 • podpowiemy, jak przygotować się do zabiegu,
 • dowiesz się, jakich efektów się spodziewać,
 • konsultacja jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistą, który już czeka na Ciebie

Kontakt