Zamykanie naczynek ND:YAG

Oferujemy nieinwazyjne, skuteczne oraz bezpieczne zamykanie naczyń krwionośnych za pomocą nowoczesnego lasera Multi-Spot Nd:YAG!

Start » Zamykanie naczynek ND:YAG

Bezpieczne zamykanie naczyń krwionośnych za pomocą nowoczesnego lasera Multi-Spot Nd:YAG!

Teleangiektazje czyli tzw. Pajączki to drobne śródskórne naczynia krwionośne o poszerzonych ściankach. Przyjmują zabarwienie od czerwonego do granatowego. Statystycznie częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn, jednak skłonność do ich powstawania bardzo często jest dziedziczna. Wpływ na powstawanie zmian o charakterze naczyniowym ma zarówno stan gospodarki hormonalnej organizmu oraz indywidualne predyspozycje.

Nadmierna wrażliwość na działanie czynników zewnętrznych, nadwaga, ciąża, buty na wysokim obcasie czy siedzący tryb życia również wpływają na pojawianie się nowych naczynek widocznych na powierzchni skóry.

Energia generowane przez laser powoduje proces krzepnięcia krwi wewnątrz światła zamykanego naczynia. Ciepło, które jest efektem promieniowania, powoduje podgrzanie barwnika krwi – hemoglobiny, bez naruszenia sąsiednich tkanek. Prowadzi to do uszczelnienia naczynia i jego rozpadu. Naczynie zanika w ciągu kilku tygodni po zabiegu. Laser posiada aktywne chłodzenie kontaktowe oraz wymienne końcówki, dzięki czemu dyskomfort podczas zabiegu jest minimalny, a ryzyko uszkodzenia skóry i pobliskich struktur bardzo niewielkie.

FOTOODMŁADZANIE IPL Poznań

Osiągnięcie zadowalających efektów wymaga powtórzenia od 2-6 zabiegów co ok. 6 tygodni. Ilość wykonywanych zabiegów w serii uzależniona jest od miejsca występowania zmiany naczyniowej, głębokości osadzenia, koloru oraz średnicy.

Wskazania

  • teleangiektazje w obrębie twarzy
  • teleangiektazje w obrębie ciała
  • naczyniaki
  • naczyniaki rubinowe
  • naczyniaki gwiaździste
  • zmiany naczyniowe typu „czerwonego wina”
  • drobne żylaki