.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Blogowy wpis

Blogowy wpis

Depilacja laserowa – Przeciwwskazania

utworzone przez | maj 17, 2020 | Depilacja laserowa

Depilacja laserowa wielu osobom wydaje się świetnym rozwiązaniem. I tak rzeczywiście jest – trudno wyobrazić sobie bardziej skuteczny, bezbolesny, trwały i ekologiczny sposób na pozbycie się kłopotliwego owłosienia. Jednak nie ma rzeczy idealnych, więc i to rozwiązanie może nie być  odpowiednie dla wszystkich.

Kto powinien unikać lasera?

Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej będą:

  • ciąża i laktacja,
  • choroba nowotworowa
  • antybiotykoterapia,
  • świeża opalenizna,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • choroby skóry, np. łuszczyca, bielactwo,

Istnieją też mniej oczywiste przeciwwskazania do tego typu zabiegów. Jakie?

Choroby endokrynologiczne

Choć problemy z tarczycą, jajnikami, nadnerczami i innymi gruczołami układu endokrynnego zazwyczaj nie są przeciwwskazaniem, jednak mogą obniżać lub hamować efekty depilacji laserowej. Pamiętaj, aby poinformować kosmetologa o swoich schorzeniach, a jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zaburzenia układu hormonalnego, skonsultuj się z endokrynologiem.

Kosmetyki, leki, domowe zabiegi

My, kobiety, kochamy domowe SPA. I nic w tym złego! Jednak z własnego doświadczenia wiemy, że  niektóre kosmetyki powinny być stosowane ostrożnie, ponieważ mogą wchodzić w konflikt z laserowymi zabiegami. Depilacja laserowa nie jest możliwa w obszarze skóry, na którą w  ostatnim czasie stosowano preparaty kwasowe, złuszczające, a także kosmetyki zawierające np. witaminę A lub C czy retinol. Przed skorzystaniem z zabiegu depilacji laserowej skonsultuj się z kosmetologiem, który zdecyduje, czy już jest odpowiedni czas, czy może powinnaś odczekać jeszcze i dać skórze odpocząć po zastosowanym kosmetyku.

Zioła, suplementy

Jedni podważają ich skuteczność, inni dostrzegają ich powolne, acz skuteczne działanie. Pewnym jest jednak, że niektóre zioła stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Najpopularniejsze, które należy wykluczyć na min. dwa tygodnie przed zabiegiem to: dziurawiec, pokrzywa, nagietek, rumianek, skrzyp polny. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach suplementy z zawartością biotyny i krzemu również wpływają niekorzystnie na efekt zabiegu.

Zabiegi w gabinecie kosmetologicznym

Powinny upłynąć min. 3 tygodnie od zabiegów w obrębie skóry, zanim wykonamy depilację laserową.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest terapia retinoidami – np. Izotek. Po takim leczeniu należy wstrzymać się z zabiegami przez najbliższe 6 miesięcy. Kurację antybiotykami i sterydami należy zakończyć na dwa tygodnie przed zabiegiem. Bardzo dużo związków chemicznych o działaniu fotouczulającym znajduje się również w innych lekach dostępnych na receptę, jak i bez niej.

! UWAGA ! Rozumiemy, że nasi klienci często zażywają leki/suplementy diety na rozmaite schorzenia, dlatego zawsze upewniamy się, czy wyroby farmaceutyczne, które zażywa pacjent nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu.

Opalenizna

Może ładnie wygląda, ale zdecydowanie przeszkadza w depilacji laserowej. Opalona skóra zawiera dużą ilość melaniny, barwnika, który „pochłania” wiązkę światła i spala się (zamiast włosa). Im świeższa opalenizna, tym ryzyko poparzenia wzrasta.

A jak się ma sytuacja w przypadku zastosowania samoopalaczy bądź balsamów brązujących? Wówczas depilacja jest możliwa po dokładnym zmyciu produktu ze skóry.

Blond włosy

Laser nie lubi się z włosami w kolorze blond. Dlaczego? Zwyczajnie nie współpracują ze sobą. W jasnym włosie występuje niewielka ilość barwnika, a to właśnie barwnik jest tym czynnikiem, na który oddziałuje laser. Im ciemniejszy włos, tym lepiej. Zatem im jaśniejszy włos, tym mniej „widoczny” będzie dla lasera. Nie ma tu znaczenia, czy włos jest farbowany (rozjaśniany), czy naturalnie jasny. Jeśli barwnik nie jest widoczny, wiązka lasera go nie wychwyci.

Zespół Cosmomedical

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical 2020
CosmoMedical – kosmetologia estetyczna i laseroterapia działa na terenie Poznania oraz całej Polski.