Zaznacz stronę

Blogowy wpis

Blogowy wpis

Depilacja laserowa – Przeciwwskazania

utworzone przez | Maj 17, 2020 | Depilacja laserowa

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

  • Ciąża i laktacja
  • Choroby nowotworowe
  • Niektóre leki i suplementy diety – np. antybiotyki
  • Niektóre zioła – np. dziurawiec
  • Opalona skóra Infekcje bakteryjne i wirusowe
  • Choroby skóry – np. łuszczyca, bielactwo
  • Padaczka
  • Niektóre preparaty/kosmetyki – np. z witamina A, kwasy, balsamy brązujące i samoopalacze Depilacja chemiczna i wyrywanie włosów (wosk, pasta cukrowa, depilator, pęseta)

Krótka charakterystyka wymienionych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej

Coraz częściej obserwujemy występowanie zaburzeń lub schorzeń układu hormonalnego u naszych klientów. Problemy z tarczycą, jajnikami, nadnerczami i innymi gruczołami układu endokrynnego mogą obniżać lub hamować efekty depilacji laserowej. Pamiętaj, aby poinformować kosmetologa o własnych schorzeniach, a jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zaburzenia, skonsultuj się z endokrynologiem. Zazwyczaj nieprawidłowości związane z układem hormonalnym nie są przeciwwskazaniem, lecz potrafią mieć decydujący wpływ na jej skuteczność i efekty końcowe. Z własnego doświadczenia wiemy, że największe problemy niejednokrotnie sprawiają zioła, leki, opalenizna oraz kosmetyki stosowane w miejscu wykonywania zabiegu.

Depilacja laserowa nie jest możliwa w obszarze skóry na którą dotychczas stosowano preparaty kwasowe, złuszczające, a także kosmetyki zawierające np. witaminę A lub C czy retinol. Również zabiegi wykonywane w zaciszu gabinetów kosmetologicznych w obrębie skóry poddanej depilacji laserowej, nie powinny być wykonywane min. 3 tygodnie przed wszczęciem terapii.

Najpopularniejsze zioła, które należy wykluczyć na m.in. dwa tygodnie przed zabiegiem to: dziurawiec, pokrzywa, nagietek, rumianek, skrzyp polny.
! UWAGA ! Bardzo popularne w dzisiejszych czasach suplementy z zawartością biotyny i krzemu wpływają niekorzystnie w przebiegu terapii.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest terapia retinoidami – np. Izotek. Po takiej terapii należy wstrzymać się z zabiegami przez najbliższe 6 miesięcy. Kuracje antybiotykiem i sterydami należy zakończyć na dwa tyg. przed zabiegiem. Bardzo dużo związków chemicznych o działaniu fotouczulającym znajduje się również zarówno w innych lekach dostępnych na receptę, jak i bez niej.
! UWAGA ! Nasi klienci często zażywają leki/suplementy diety na rozmaite schorzenia, dlatego każdy kosmetolog przed zabiegiem zawsze upewnia się, czy wyroby farmaceutyczne, które zażywa pacjent nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu.

Opalona skóra przeszkadza w prowadzeniu terapii, ponieważ „pochłania” wiązkę światła i zostaje spalona (zamiast włosa) ze względu na barwnik – melaninę. Im świeższa opalenizna, tym ryzyko poparzenia wzrasta.
! UWAGA ! W przypadku zastosowania przez klienta samoopalaczy bądź balsamów brązujących depilacja jest możliwa po dokładnym zmyciu produktu i oczyszczeniu ciała.

Zespół Cosmomedical

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-017 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 9:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 798 526 636
Tel.kom.:+48 723 181 963
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical 2020
CosmoMedical – kosmetologia estetyczna i laseroterapia działa na terenie Poznania oraz całej Polski.