Łączy dwie procedury laserowe – ipl oraz frakcyjny nieablacyjny resurfacing – w jednym zabiegu. Umożliwia szybkie i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów związanych ze starzeniem się skóry, przebarwieniami, bliznami. Efekt jest spektakularny, a pacjent nie musi na dłużej ograniczać swojej aktywności.

Paulina Poczta

Właścicielka Cosmomedical Clinic w Swarzędzu pod Pozaniem. Lider na rynku estetycznym w pracy na laserach marki LUMENIS. Magister kosmetologii specjalista w dziedzinie laseroterapii i kosmetologii anti-aging. Posiada wieloletnie doświadczenie w terapiach łączonych różnych rodzajów technolo- gii. W praktyce zawodowej kieruje się zasadą naturalnego piękna.

COSMOMEDICAL Poznań | Swarzędz

Do jakich problemów estetycznych dedykowany jest zabieg PhotoFabulous

Zabieg ma wszechstronne działanie. Niweluje skutki procesów związanych ze starzeniem się skóry takie jak utrata jędrności, drobne zmarszczki oraz opadanie owalu twarzy. Zapewnia w tym zakresie efekt Wow! Usuwa przebarwienia różnego typu, w tym melasmę, redukuje rumień i drobne zmiany naczyniowe. Radzi sobie także z bliznami potrądzikowymi.

Jak przebiega ta dwuetapowa procedura?

W pierwszym etapie naświetlanie głowicą IPL likwi- duje niedoskonałości powierzchowne, a dojrzała skóra posiada je niemal zawsze. Ta procedura redukuje hiperpigmentację oraz pobudza proces fotobiomo- dulacji komórkowej. Następnie – w drugim etapie – działamy w głębszych warstwach skóry dokonując nieablacyjnego resurfacinu. W przypadku frakcji skóra się odbudowuje do 3-4 miesięcy po ostatnim zabiegu. Rezultaty występują później, następuje znaczny remodeling skóry, odbudowa kolagenu i elastyny, co daje efekt liftingu, redukcji skóry, poprawy owalu, spłycenia zmarszczek.

Jakie odczucia ma pacjent w trakcie zabiegu? Jak szybko wraca do aktywności?

Cała procedura trwa ok 1,5 godziny. Urządzenie jest mocno chłodzące, pacjent nie ma dyskomfortu pod- czas naświetlania IPL. Do kolejnego etapu odkażamy skórę i nakładamy lidokainę. Po zabiegu dla ukojenia używamy coldpacków. Po wyjściu z gabinetu pacjent jednak odczuwa mrowienie, skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Zalecam przeprowadzenie zabiegu w czwartek lub piątek, by w poniedziałek już w makijażu móc pójść do pracy. Nie jest to wprawdzie ablacja, czyli odparowanie tkanki, nie ma strupów, schodzenia skóry, najwyżej występuje delikatna szorstkość, ale nie jest to zabieg bankietowy. Do pielęgnacji domowej warto wykorzystać kosmeceutyki Neauvia, które dbają o regenerację, nie dają odczynów alergicznych, kamuflują.