Gładkie ciało i różne metody depilacji zbędnego owłosienia były pożądane już od wieków. Moda na ogolone ciało zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Dziś mamy kult idealnie wydepilowanego ciała więc zainteresowanie depilacją laserową jest cały czas ogromne. Klienci poszukują trwałych metod usuwania owłosienia przy jednoczesnym zlikwidowaniu wrastania włosków czy stanów zapalnych spowodowanych goleniem.

Depilacja laserowa opiera się na zjawisku fototermolizy – czyli selektywnego pochłaniania wiązki laserowej przez mieszek włosowy, w którym zawarta jest melanina. Wszystkie systemy laserowe działają właśnie w ten sposób.

Na rynku estetycznym coraz to więcej pojawia się nowych technologii służących do depilacji laserowej. Różne wiązki, różne moce, chłodzenie kontaktowe bądź nie, szybkość, inwazyjność to hasła w ulotkach i na stronach internetowych różnych firm. Tak naprawdę potencjalnej klientce nic to nie mówi. W chwili obecnej jest taka różnorodność usług, że trudno jest osobie spoza branży wybrać coś skutecznego dla siebie. Pracując 10 lat ciągiem z laserami mam wspomnienia jak wyglądały systemy na początku mojej pracy a na jakich sprzętach mam możliwość w chwili obecnej wykonywać depilacje.

Patrząc na przekrój laserów, które były dostępne stosowano lasery diodowe najczęściej w praktyce usuwania włosów, ale i nie tylko dołączały lasery aleksandrytowe czy neodymowo-yagowy (Nd:Yag) czy IPL. Za najpopularniejsze i najskuteczniejsze systemy do depilacji uważano lasery diodowe ze względu na wysokie powinowactwo do melaniny. Za najmniej skuteczne uważa się technologie IPL, dlatego że energia rozprasza się i nagrzewa nie tylko mieszek włosowy ale także skórę dookoła.

Od początku swojej kariery stawiałam na jakość i bezpieczeństwo, dlatego też pierwszym urządzeniem, na które się zdecydowałam był laser diodowy LightSheer z małą głowicą ET. System niezwykle skuteczny jednak o dość intensywnie odczuwalnym dyskomforcie. LightSheer posiadał kontaktowe chłodzenie i wysoką moc. Do dziś jest to jeden z najbardziej docenianych systemów do depilacji laserowej. Jednak na tamte lata był to numer jeden wśród laserów do depilacji, pomimo iż zabieg partii nóg trwał 2 godziny, przy czym podczas zabiegu stosowano wcześniej znieczulenie w kremie lub zimne okłady. Z biegiem czasu inwestowałam w kolejne głowice, które dawały mi możliwość szybszej pracy i bardziej komfortowej dla klienta, jeśli chodzi o odczucia bólowe. Lata pracy i regularne szkolenia sprawiły, że wyniki jakie osiągam w depilacji laserowej dziś, są na bardzo wysokim poziomie.

Przez całą swoja karierę zawodową stawiałam na rozwój, nigdy nie stanęłam w miejscu. Zawsze szukałam nowych rozwiązań, szybszych technologii, bardziej skutecznych i mniej inwazyjnych. To co nie raz bywało dla mnie problematyczne to naturalnie ciemniejsza karnacja lub jaśniejszy typ owłosienia. Często docierały do nas osoby o wysokim fototypie – typ IV lub V wg skali Fitzpatricka. W takich przypadkach bardzo ciężko było uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Tacy klienci chcący wykonać depilacje odbijali się od drzwi różnych gabinetów lub nierzadko byli po takim zabiegu poparzeni. Chęć i mobilizacja, aby osiągać jeszcze lepsze efekty powodowały zainteresowanie i baczne obserwowanie rynku. Przyglądałam się wszelkim nowościom dedykowanym dla osób z ciemniejszym fototypem, czy też o jaśniejszym kolorze owłosienia (jasny brąz). Długo nic nie spełniało moich oczekiwań. Od zawsze byłam sceptycznie nastawiona do urządzeń „dopiero co” wyprodukowanych i wprowadzonych na rynek lub producentów z bardzo krótkim stażem na rynku. Rozwój rynku Beauty jest bardzo dynamiczny, również w dziedzinie laseroterapii. Po długim namyśle i sprawdzeniu prawie każdej możliwości wybór padł na urządzenie tego samego producenta. Moje serce należy do Lumenis – lidera na światowym rynku z zakresu laseroterapii w medycynie estetycznej i kosmetologii. Tym sposobem dzisiaj oferuję zabiegi najnowszym urządzeniem – Splendor X. Osobiście traktuje ten sprzęt jako nowy wymiar w depilacji laserowej i postrzegam jako markę premium. Nasi klienci również komunikują nam, że doceniają wysoki standard usługi.

Splendor X to laser dwuwiązkowy- laser aleksandrytowy oraz neodymowo-yagowy. Laser ten jest systemem bardzo znanym i docenianym na światowym rynku. Znaleźć można go w najlepszych klinikach medycyny estetycznej w Dubaju, Stanach Zjednoczonych czy Izraelu.

Splendor X wyposażony jest w zintegrowany system chłodzenia typu CRIO oraz pochłaniacz dymu z filtrem HEPA. Powierzchnia impulsu jest kwadratowa, lecz o wiele większa niż w innych dostępnych na rynku urządzeniach. Dzięki tym cechom laser Splendor X jest nieporównywalnie szybki, skuteczny, ale i bezpieczny. Technologia Blend X zastosowana w laserze to innowacyjne rozwiązanie – połączenie dwóch wiązek laserowych w jedną. Takie rozwiązanie gwarantuje powinowactwo do melaniny we włosie, ale również do hemoglobiny w naczyniach krwionośnych odżywiających mieszek włosowy. Szeroki zakres promieniowania laserowego daje nam możliwość dostosowania dawki adekwatnej do karnacji skóry oraz koloru owłosienia. Jeśli chodzi o komfort podczas zabiegu depilacji laserowej to SPLENDOR X jest totalnie bezkonkurencyjny. Intensywny i silny wydmuch zmrożonego powietrza powoduje schłodzenie tkanki do tego stopnia, że podczas emisji wiązki o dużych parametrach, odczucia są zminimalizowane praktycznie do zera. Dodatkowo systemem chłodzenia możemy swobodnie zarządzać i dopasować jego intensywność w zależności od partii czy indywidualnego progu bólu. To co zdecydowanie wyróżnia depilacje laserową Splendorem to fakt, że zabiegi przeprowadza się w ciemności z lampą UV. Taka procedura gwarantuje doskonałą dokładność po uprzednim przygotowaniu ciała oraz niezapomniane wrażenia dla klienta. Bardzo istotną zaletą jest szybkość wykonywania zabiegu. Depilacja laserowa całego ciała podczas jednej sesji zajmuje maksymalnie godzinę.

Kolejna ważna kwestia to dyskomfort podczas zabiegu, a raczej jego brak. Nasi klienci, którzy korzystali z zabiegów depilacji wcześniej na innych urządzeniach, po wypróbowaniu SPLENDOR X nie wracają do poprzednich urządzeń, tłumacząc, że nigdy wcześniej zabiegi nie były tak skuteczne, szybkie i bezbolesne! Klienci dostrzegają także reakcje skóry bezpośrednio po zabiegu – mniejszy obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie oraz świąd. Co więcej zabieg jest bezkontaktowy przez co bardziej higieniczny oraz nie wymaga użycia substancji sprzęgającej (np. żelu do usg tak jak ma to miejsce w przypadku lasera diodowego). Laser Splendor X to urządzenie do zadań specjalnych, ponieważ sprawdzi się na każdym fototypie skóry jak i przy prawie każdym typie owłosienia (z wyjątkiem włosów jasnych blond i siwych, w których brak jest barwnika). Tak samo rozwiązujemy problem z pozostałymi cienkimi włoskami po całej serii depilacji laserowej innym systemem. Bardzo często klienci zgłaszają się do nas, aby „wybić” oporne włoski, które pozostały mimo całej serii zabiegów depilacji. Przy wykorzystaniu dwuwiązkowej technologii  BLEND X możliwe jest pozbycie się delikatnych i cienkich włosów.

Doskonała technologia dobierania dawki impulsu laserowego spowodowała, że z powodzeniem możemy przeprowadzać skuteczne i bezpieczne zabiegi na skórach opalonych. Każdy zabiegowiec zna ten ból, kiedy klient o jasnej karnacji miesiąc temu wrócił ze słonecznego urlopu i podczas wizyty zastajemy ciemniejszą skórę. Ze względu na bezpieczną przerwę od opalania (min. 4 tygodnie) taki zabieg jak najbardziej może się odbyć, jednak parametry zostają zaniżone ze względu na ciemniejszy koloryt skóry, a zabieg zdecydowanie traci na jakości. W przypadku depilacji laserowej Splendor X zabieg nie dość, że jest bezpieczniejszy to w ogóle nie traci na jakości.

Warto dodać, że pomimo najskuteczniejszej w tej chwili depilacji laserowej, Splendor X oferuje także szereg innych zabiegów takich jak: leczenie grzybicy paznokci, terapia fotodynamiczna w leczeniu trądziku, leczenie zmian naczyniowych, redukcje zmarszczek, poprawa gęstości skóry.

Na przykładzie Splendor X widać jak bardzo technologie laserowe rozwinęły się na przestrzeni lat. Jakość świadczonych usług w tej chwili jest nie porównywalna. Odczucia bólowe, odczyn pozabiegowy oraz szybkość wykonania zabiegu to istotne czynniki, które zdecydowanie wpłynęły na dzisiejszy wysoki komfort podczas zabiegów depilacji laserowej. Moim zdaniem Splendor X to zabieg klasy „premium” i rewolucja XXI wieku w zakresie depilacji laserowej. Jego wszechstronność, potęga i jakość nie pozostawiają u mnie cienia wątpliwości, że był to najlepszy wybór dla mojej kliniki jak i klientów. Teraz ograniczenia, których wcześniej nie mogliśmy przeskoczyć – są z łatwością do pokonania.

Prezes CosmoMedical Clinic : Pani magister Paulina Poczta