Moje wieloletnie doświadczenie jako kosmetologa wskazuje, że najlepsze rezultaty terapeutyczne uzyskuje się dzięki laseroterapii. Panuje opinia, że zabiegi laserowe wymagają czasu i wyłączają nas z życia na klika dni, a nawet tygodni. Jednak innowacyjne technologie pozwalają nam osiągnąć spektakularne efekty nawet po pierwszym zabiegu. 

Jeśli jesteśmy przed wielkim wyjściem potrzebujemy zabiegu szybkiego i skutecznego. W CosmoMedical proponujemy wtedy dwa zabiegi: NuEra Tight – fale radiowe RF napinające skórę twarzy oraz naświetlanie rozproszonym światłem IPL OPT – Stellar M22 marki Lumenis.

Pierwsza technologia Nuera Tight – Fale Radiowe RF napinające skórę twarzy

Pierwsza technologia pozwala przeprowadzić terapię napinającą skórę. Już po pierwszym zabiegu widać znaczną poprawę kondycji skóry, napięcie, rozświetlenie cery oraz jej dotlenienie. Nasi klienci uwielbiają ten zabieg ponieważ jest mocno liftingujący, poprawia owal twarzy, a przy pełnym masażu mamy możliwość penetrowania głębokich warstw skóry, bez skutków wymagających rekonwalescencji. Po takim zabiegu cera idealnie nadaje się by nałożyć równy makijaż, ponieważ drobne niedoskonałości po prostu zanikają.

Druga technologia to naświetlanie rozproszonym światłem IPL OPT – Stellar M22 Marki Lumenis

Fotoodmładzanie światłem IPL to zabieg, który również sprawdzi się przed ważną uroczystością. Bezpośrednio po nim widoczna jest poprawa napięcia oraz ujednolicenie kolorytu skóry. Fotoodmładzanie nazywane jest termo liftingiem – ciepło wydzielane przez laser powoduje naprężenie i skrócenie włókien kolagenu, co wpływa na zauważalny lifting skóry.
Zabieg ma także korzystny wpływ na wyciszenie tła naczyniowego, więc ogranicza nieestetyczny rumień i obkurcza naczynka krwionośne widoczne na powierzchni skóry. To samo tyczy się przebarwień posłonecznych – plamki jaśnieją i stają się o wiele mniej widoczne.

Czy im większa inwazyjność to zawsze lepszy efekt?

Otóż nie do końca. Zawsze do każdego przypadku należy podejść w sposób indywidalny, biorąc pod uwagę stan zdrowia, rodzaj problemu, czynniki takie jak: odporność na ból, szybkość regeneracji i gojenia, rozległość i charakter zmian poddawanych zabiegowi. Należy dobrać metodę tak, aby zmaksymalizować efekt jednocześnie dostosować aparaturę tak aby proces rekonwalescencji przebiegał zgodnie z oczekiwaniami klienta. Najważniejszym etapem zabiegowym zawsze powinna być obszerna konsultacja, dzięki której mamy szansę wyeliminować potencjalne ryzyko i uniknąć przykrego rozczarowania po wykonanym zabiegu.

Zapraszamy Cię do naszej kliniki, w której posiadamy wachlarz urządzeń i systemów laserowych, doświadczoną kadrę specjalistów oraz indywidualne podejście. Umów pierwszą konsultację a nasza załoga pomoże rozwiązać Twój problem biorąc pod uwagę szereg czynników, które warunkują sukces zabiegowy i bezpieczeństwo terapii.