.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Blogowy wpis

CZY LASEROTERAPIA JEST METODĄ INWAZYJNĄ?

CZY LASEROTERAPIA JEST METODĄ INWAZYJNĄ?

utworzone przez | lut 16, 2023 | Laseroterapia

Zabiegi laserowe uchodzą w publicznej opinii za skuteczne i efektywne. Natomiast często zastanawiamy się jaka jest inwazyjność związana z poszczególnym zabiegiem laserowym. Czy na pewno zabiegi te są bezpieczne i nie kryje się za nimi dodatkowe ryzyko? Jakie są ewentualne działania niepożądane? Co wpływa na inwazyjność zabiegu i proces gojenia? W niniejszym artykule odpowiemy właśnie na zadane pytania.

Rodzaj lasera decyduje o inwazyjności zabiegu

Urządzenia laserowe różnią się między sobą pod względem technologicznym i technicznym. Każdy rodzaj lasera posiada określoną długość wiązki laserowej, dlatego tez konkretny laser działa na konkretny problem.

Źródło: https://lasergraaf.nl/pl/lasery-%C5%9Bwiat%C5%82owodowe-mopa-q-101-jak-
dzia%C5%82aj%C4%85-i-jakie-s%C4%85-r%C3%B3%C5%BCnice/

Bezpieczeństwo laserów zabiegowych

Zabiegi z wykorzystaniem aparatury laserowej wiążą się ze zjawiskiem fototermolizy selektywnej. To nic innego jak wybiórcze pochłanianie energii laserowej przez konkretne struktury. Dla przykładu: depilacja laserowa (wiązka pochłaniana jest przez barwnik zawarty we włosie – melaninę), zamykanie naczynek (wiązka pochłaniana przez barwnik krwi – hemoglobinę). Dzięki temu cała energia pochłaniana jest właśnie przez daną strukturę wobec której stosujemy odpowiedni laser. Podczas zabiegów estetycznych lasery nie działają więc na okoliczne tkanki, nie penetrują wgłąb organizmu. Równie ważna oprócz odpowiedniego doboru urządzenia jest wiedza i doświadczenie operatora oraz dobór parametrów. Parametry zabiegowe gdy są za niskie nie zadziałają, za wysokie natomiast mogą doprowadzić do poparzenia a co za tym idzie przebarwień, owrzodzeń czy blizn

ABLACJA – Co ma wspólnego zjawisko ablacji laserowej do inwazyjności zabiegu?

Lasery ablacyjne to takie, których wiązka skierowana na tkankę powoduje zjawisko ablacji. Ablacja to zjawisko podczas którego zachodzi odparowanie (zniszczenie) określonych struktur. Podczas wykonywania takich zabiegów jak na przykład resurfacing laserowy twarzy, dochodzi do odparowania naskórka oraz górnej warstwy skóry właściwej. Lasery ablacyjne służą także jako narzędzie chirurgiczne – dzięki odpowiednim końcówkom tnącym możemy precyzyjnie i bezkrwawo wycinać zmiany skórne, brodawki wirusowe, tłuszczaki czy blizny. Bezpośrednio po zabiegu laserem ablacyjnym pojawia się zaczerwienienie, mikroranki, opuchlizna. W dalszym etapie gojenia który zajmuje około 7-10 dni widoczne są strupki. Laser nieablacyjny to laser, który nie powoduje odparowania wody w tkankach, a jej maksymalne podgrzanie. Dzięki temu laser nie przerywa ciągłości skóry, a gojenie skóry przebiega bardzo szybko w ciągu kilku dni. Widoczny jest jedynie niewielki rumień pozabiegowy i lekka opuchlizna. Ta różnica dosadnie charakteryzuje systemy laserowe na te mniej i bardziej inwazyjne. Dzięki tej wiedzy klienci już na etapie wyboru kliniki czy danego urządzenia wiedzą z jakim postępowaniem po zabiegu można się zetknąć.

Czy im większa inwazyjność to zawsze lepszy efekt?

Otóż nie do końca. Zawsze do każdego przypadku należy podejść w sposób indywidalny, biorąc pod uwagę stan zdrowia, rodzaj problemu, czynniki takie jak: odporność na ból, szybkość regeneracji i gojenia, rozległość i charakter zmian poddawanych zabiegowi. Należy dobrać metodę tak, aby zmaksymalizować efekt jednocześnie dostosować aparaturę tak aby proces rekonwalescencji przebiegał zgodnie z oczekiwaniami klienta. Najważniejszym etapem zabiegowym zawsze powinna być obszerna konsultacja, dzięki której mamy szansę wyeliminować potencjalne ryzyko i uniknąć przykrego rozczarowania po wykonanym zabiegu.

Zapraszamy Cię do naszej kliniki, w której posiadamy wachlarz urządzeń i systemów laserowych, doświadczoną kadrę specjalistów oraz indywidualne podejście. Umów pierwszą konsultację a nasza załoga pomoże rozwiązać Twój problem biorąc pod uwagę szereg czynników, które warunkują sukces zabiegowy i bezpieczeństwo terapii.

Zespół Cosmomedical

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical 2020
CosmoMedical – kosmetologia estetyczna i laseroterapia działa na terenie Poznania oraz całej Polski.