Odpowiednie nawilżenie to podstawa zdrowej, zadbanej i młodej cery. Bardzo często sięgamy po zabiegi czy produkty, które mają inne ważne zadanie: rozjaśnienie przebarwień, redukcje wydzielania sebum, działanie przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe czy przeciwzaskórnikowe. Najczęściej zapominamy jednak, że skóra, która nie jest odpowiednio nawilżona źle reaguje na większość substancji aktywnych. W efekcie rezultat jest gorszy niż lepszy.

Bariera hydrolipidowa skóry

To naturalna ochrona naszej skóry. Jej prawidłowy skład warunkuje odpowiednie nawilżenie w skórze. Gdy bariera hydrolipidowa zostaje naruszona, zaczyna się kaskada problemów: od rumienia, krostek poprzez spierzchnięcie, pieczenie oraz suchość skóry.

Bariera hydrolipidowa pełni ogromną rolę także przy występowaniu trądziku. Bardzo często przy zbyt intensywnej i zbyt agresywnej pielęgnacji bariera ta zostaje uszkodzona co wpływa na pogorszenie się zmian trądzikowych

COSMOMEDICAL Poznań | Swarzędz

3 kroki do lepiej nawilżonej skóry

  1. Delikatne mycieTraktuj swoją skórę bardzo delikatnie. Staraj się myć ją dwa razy dziennie natomiast zrezygnuj z wacików, szorstkich szczoteczek czy innych gadżetów. Najlepiej sprawdzą się dłonie, na których zostanie rozprowadzony wcześniej delikatny produkt myjący. Wykonując delikatny masaż kolistymi ruchami nie podrażnisz dodatkowo skóry.Zbyt agresywne mycie, tarcie ale także częste peelingi, czy intensywne pocieranie twarzy ręcznikiem, spowoduje podrażnienie i przesuszenie.
  2. Produkty nawilżające W swoich kosmetyczkach zazwyczaj mamy bardzo dużo produktów skierowanych na konkretny problem: rozjaśniające na cienie pod oczami, wybielające na przebarwienia, zasuszające na wypryski, liftingujące na zmarszczki itp. Podstawą dobrej pielęgnacji jest konkretny krem oraz serum o działaniu intensywnie nawilżającym. Warto także wprowadzić roznego rodzaju maseczki nawilżające i stosować min. raz w tygodniu.
  3. Zabiegi pielęgnacyjne o charakterze nawilżającym
    Nasze propozycje do jeszcze lepszego nawilżenia Twojej skóry: NEAUVIA CERAMIDE SHIELD – nawilżający krem z ceramidami, który znacznie wspiera barierę hydrolipidową skóry oraz jej funkcjonowanie. Ze względu na lekką konsystencję świetnie się wchłania, nie pozostawia lepkiej warstwy. Sprawdzi się do każdego rodzaju skóry, a w szczególności do suchej i skłonnej do podrażnień. MEZOTERAPIA IGŁOWA – to mezoterapia na bazie kwasu hialuronowego, z kompleksem intenwysnie nawilżającym. Bezpośrednio podany produkt do skóry nie musi penetrować przez jej powierzchnie, dzięki czemu efekt nawilżenia jest spektakularny. Substancje nawilżające zostają dostarczone na drodze iniekcji – igły. Odpowiednie ilości, tzw. Depozyty zostają umieszczone we wnętrzu skóry. Bezpośrednio po zabiegu występuje odczyn w postaci zaczerwienienia oraz koralików/kuleczek widocznych na powierzchni.

Nawilżający zabieg pielęgnacyjny

Zabiegi gabinetowe poprawiają kondycję skóry. Produkty do użytku profesjonalnego charakteryzują się mocno skoncentrowanymi składnikami aktywnymi oraz wysokimi stężeniami substancji. Odpowiednia pielęgnacja domowa uzupelniona o profesjonalne zabiegi gabinetowe bezwarunkowo wpływa na poprawę stanu cery, a przede wszystkim jej nawilżenia.

Zabieg nawilżający składa się z poprawnego oczyszczenia skóry, a następnie zastosowaniu ampułek, masek oraz kremów o wysokim potencjale nawilżającym. Całość wykończona zostaje przyjemnym masażem. Pamiętajmy, że wszelkie inne procedury z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej wypadają o niebo lepiej jeśli skóra jest odpowiednio nawilżona. Zachęcamy do przyjrzenia się własnej pielęgnacji stosowanej w zaciszu domowym jak i zabiegach wykonywanych w gabinecie. Czasami najprostsze zmiany, takie jak poprawa nawilżenia skóry powoduje znaczną poprawę jej kondycji.