W dzisiejszych czasach z problemami skórnymi boryka się znaczna część populacji zarówno w wieku młodzieńczym jak i dojrzałym. Najnowsze technologie laserowe i świetlne wspaniale radzą sobie z leczeniem tej przykrej dolegliwości. Minimalne objawy pozabiegowe, brak okresu rekonwalescencji i bardzo rzadkie zjawisko skutków ubocznych to argumenty, które czynią laseroterapię jako nadrzędny środek do walki z trądzikiem.
Wielu pacjentów kierowanych jest na farmakologiczne leczenie choroby. Taka forma leczenia – miejscowa bądź doustna, wiąże się z minimum kilkumiesięczną, konsekwentną terapią. Bardzo często po zakończeniu tego typu leczenia pacjenci nie są usatysfakcjonowani ostatecznym wynikiem. Włączenie laseroterapii w celu ograniczenia zmian istniejących, zapobieganie nowym wykwitom a także redukcji ich śladów jakie po sobie zostawiają wydaje się być kluczowym rozwiązaniem.
Zasady działania filtra ACNE
Naszą propozycją jest wykorzystanie platformy laserowej M22 i zastosowanie naświetlań pulsacyjnych przy użyciu filtra ACNE (400-600 nm i 800-1200 nm)
Zakres długości fal wyrażany w nanometrach jest swoisty dla bakterii znanych jako Propionibacterium acnes – dzisiaj nazywanych Cutibacterium acnes. Bakterie te wchodzą w fizjologiczny skład naszej skóry, jednak gdy ich kolonizacja zostaje drastycznie zwiększona wtedy zaczyna się cały trądzikowy problem. Zabiegi naświetlań nie tylko ograniczają ilość kolonii bakterii a przyczyniają się także do regulacji pracy gruczołów łojowych oraz redukują stany zapalne. Terapię laserową można rozpocząć w różnym stadium nasilenia choroby – od umiarkowanego do ciężkiego, osiągając spektakularne efekty.
Rekomendowana seria zabiegów
Rekomendowana seria zabiegów przy cerze trądzikowej to ok. 3 – 5 zabiegów, co 2-3 tygodnie. Po zakończonej serii warto raz na jakiś czas wykonać „zabieg przypominający” w celu dyscypliny kolonii Cutibacterium acnes. Wykluczeniem do tego typu terapii są ogólne przeciwwskazania do laseroterapii – niektóre leki zażywane na stałe lub doraźnie, a w szczególności doustne lub miejscowe stosowanie antybiotyków lub sterydów, stosowanie ziół o działaniu fotouczulającym oraz świeża opalenizna. Cały wykaz przeciwwskazań do laseroterapii znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „PRZECIWWSKAZANIA DO LASEROTERAPII”.
Wysoka skuteczność terapii laserowych i bardzo niskie ryzyko
Wybór laseroterapii w leczeniu różnego typu trądzika wydaje się być rozwiązaniem niezwykle przyszłościowym. Wysoka skuteczność terapii laserowych oraz bardzo niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych przyczyniają się do tego, że zarówno specjaliści jak i klienci coraz częściej decydują się na leczenie laserowe. Istotny jest również fakt, że istnieje grupa pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą rozpocząć innego leczenia niż laserowe – efekty uboczne leków, choroby współistniejące wykluczające ze wszczęcia leczenia, ryzyko ogólnoustrojowej toksyczności.
Nasz werdykt
Postępy w technologiach laserowych obserwujemy już od kilku dobrych lat. Dziś możemy korzystać z tych rozwiązań – udoskonalonych klinicznie, skutecznych, bezpiecznych, atrakcyjnych oraz opłacalnych z perspektywy klientów.