.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Blogowy wpis

Blogowy wpis

ACNE – Laserowe leczenie trądziku

utworzone przez | paź 13, 2020 | Pozostałe

W dzisiejszych czasach z problemami skórnymi boryka się znaczna część populacji zarówno w wieku młodzieńczym jak i dojrzałym. Najnowsze technologie laserowe i świetlne wspaniale radzą sobie z leczeniem tej przykrej dolegliwości. Minimalne objawy pozabiegowe, brak okresu rekonwalescencji i bardzo rzadkie zjawisko skutków ubocznych to argumenty, które czynią laseroterapię jako nadrzędny środek do walki z trądzikiem.

Wielu pacjentów kierowanych jest na farmakologiczne leczenie choroby. Taka forma leczenia – miejscowa bądź doustna, wiąże się z minimum kilkumiesięczną, konsekwentną terapią. Bardzo często po zakończeniu tego typu leczenia pacjenci nie są usatysfakcjonowani ostatecznym wynikiem. Włączenie laseroterapii w celu ograniczenia zmian istniejących, zapobieganie nowym wykwitom a także redukcji ich śladów jakie po sobie zostawiają wydaje się być kluczowym rozwiązaniem.

Zasady działania filtra ACNE

Naszą propozycją jest wykorzystanie platformy laserowej M22 i zastosowanie naświetlań pulsacyjnych przy użyciu filtra ACNE (400-600 nm i 800-1200 nm)

Zakres długości fal wyrażany w nanometrach jest swoisty dla bakterii znanych jako Propionibacterium acnes – dzisiaj nazywanych Cutibacterium acnes. Bakterie te wchodzą w fizjologiczny skład naszej skóry, jednak gdy ich kolonizacja zostaje drastycznie zwiększona wtedy zaczyna się cały trądzikowy problem. Zabiegi naświetlań nie tylko ograniczają ilość kolonii bakterii a przyczyniają się także do regulacji pracy gruczołów łojowych oraz redukują stany zapalne. Terapię laserową można rozpocząć w różnym stadium nasilenia choroby – od umiarkowanego do ciężkiego, osiągając spektakularne efekty.

Rekomendowana seria zabiegów

Rekomendowana seria zabiegów przy cerze trądzikowej to ok. 3 – 5 zabiegów, co 2-3 tygodnie. Po zakończonej serii warto raz na jakiś czas wykonać „zabieg przypominający” w celu dyscypliny kolonii Cutibacterium acnes. Wykluczeniem do tego typu terapii są ogólne przeciwwskazania do laseroterapii – niektóre leki zażywane na stałe lub doraźnie, a w szczególności doustne lub miejscowe stosowanie antybiotyków lub sterydów, stosowanie ziół o działaniu fotouczulającym oraz świeża opalenizna. Cały wykaz przeciwwskazań do laseroterapii znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „PRZECIWWSKAZANIA DO LASEROTERAPII”.

Wysoka skuteczność terapii laserowych i bardzo niskie ryzyko

Wybór laseroterapii w leczeniu różnego typu trądzika wydaje się być rozwiązaniem niezwykle przyszłościowym. Wysoka skuteczność terapii laserowych oraz bardzo niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych przyczyniają się do tego, że zarówno specjaliści jak i klienci coraz częściej decydują się na leczenie laserowe. Istotny jest również fakt, że istnieje grupa pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą rozpocząć innego leczenia niż laserowe – efekty uboczne leków, choroby współistniejące wykluczające ze wszczęcia leczenia, ryzyko ogólnoustrojowej toksyczności.

Nasz werdykt

Postępy w technologiach laserowych obserwujemy już od kilku dobrych lat. Dziś możemy korzystać z tych rozwiązań – udoskonalonych klinicznie, skutecznych, bezpiecznych, atrakcyjnych oraz opłacalnych z perspektywy klientów.

Zespół Cosmomedical

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical Clinic 2020
CosmoMedical Clinic- depilacja laserowa, laseroterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna. Klinika znajduje się w Swarzędzu, ale działamy też na terenie całego Poznania w salonach partnerskich.