Jest to zabieg mający na celu zredukowanie i trwałe usunięcie owłosienia za pomocą systemów laserowych. Zabiegi są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, chętnie korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Depilacja laserowa przeznaczona jest dla osób w szczególności borykających się ze standardowym owłosieniem, ale także dla osób z jednostką chorobową (np. hirsutyzm).  

Nadmierne owłosienie często przysparza pacjentom problemów w codziennym życiu. Bardzo uciążliwe jest, gdy występuje ono (u kobiet) w stopniu nasilonym, np. w obrębie twarzy (tzw. ,,broda i wąsik’’) lub powoduje wrastanie włosów i stany zapalne skóry. Często osoby te zwracają się do nas o pomoc w polepszeniu komfortu swojego życia, ponieważ czują się wykluczone ze społeczeństwa oraz wstydzą się swojego problemu.

Znacznie częściej dzieci i młodzieży z opiekunami korzystają z porad kosmetologów. Wynika to z faktu , że coraz to młodsze osoby borykają się z silnym owłosieniem za sprawą hormonów, innych schorzeń oraz uwarunkowania genetycznego. Warto pamiętać, że nie występuje ograniczenie wiekowe w przypadku depilacji laserowej.  

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa przynosi efekty długiego i tymczasowego przerzedzenia włosów od ok . 60- 96%. Po przejściu zalecanej serii zabiegów efekt końcowy jest indywidualny.