Zaznacz stronę

Blogowy wpis

Blogowy wpis

Lato z depilacją – jak chronić skórę po zabiegu depilacji laserowej?

utworzone przez | Maj 1, 2020 | Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetologii estetycznej, który możliwy jest do przeprowadzenia także latem! Zastanawiasz się, co zrobić, aby był on bezpieczny oraz skuteczny przez cały rok?
Najważniejsza jest ochrona przeciwsłoneczna skóry poddanej zabiegowi.

Jak wybrać odpowiedni filtr przeciwsłoneczny?

Filtry dzieli się na fizyczne oraz chemiczne. Te pierwsze odpowiadają za odbicie promieni słonecznych od skóry i są dla niej tzw. tarczą ochronną. W składzie INCI kosmetyków oznaczone są jako Zinc Oxide (tlenek cynku)oraz Titanium Dioxide (dwutlenek tytanu). Z kolei filtry chemiczne pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe. Jednak bardzo istotne jest, aby szukać kremów, które jednocześnie będą zawierały wysoki wskaźnik ochrony przed UVA, UVB , IR oraz przed światłem niebieskim. Nasi specjaliści rekomendują markę Mesoestetic, ponieważ wszystkie produkty z linii Mezoprotech posiadają wyżej wymienione filtry, a dodatkowo konsystencje kremów można dobrać do swojego typu skóry.

Czym jest SPF?

SPF (ang. sun protection factor) jest wskaźnikiem określającym ochronę TYLKO przed promieniowaniem UVB , który odpowiada przede wszystkim za opaleniznę naszego ciała, a jej pod czas depilacji należy unikać. Dlatego też wymagana jest najsilniejsza ochrona przeciwsłoneczna, która wiąże się z najwyższym wskaźnikiem SPF, czyli 50+. Oznacza to, że nałożony krem przeciwsłoneczny na skórę wydłuży czas powstania reakcji rumieniowej i spowoduje, że pojawi się ona na skórze 50 razy później niż bez nałożonego filtra. Obecnie na rynku nie ma preparatu chroniącego skórę w 100%, więc sformułowania „SPF 100” lub „bloker słoneczny” są chwytem marketingowym firm kosmetycznych.

Ilość produktu ma znaczenie

Niezwykle często okazuje się, że pacjenci nie wiedzą, jak właściwie nakładać kremy z filtrem. Ilość zaaplikowanego produktu ma ogromne znaczenie, ponieważ tylko odpowiednia dawka preparatu jest w stanie ochronić skórę przed poparzeniem słonecznym. Aby filtry zapewniły oferowaną przez producenta ochronę, powinno nałożyć się 2 g produktu na cm² skóry.

Czas aplikacji filtra

Ma on również ogromne znaczenie, ponieważ należy nakładać go na skórę 20 minut przed wyjściem na słońce. Należy również pamiętać, że wszystkie preparaty przeciwsłoneczne tracą swoją skuteczność i w związku z tym wymagana jest ponowna aplikacja kolejnej warstwy kremu co 2 godziny. Tylko taka profilaktyka pozwoli uniknąć poparzeń słonecznych, przebarwień skórnych oraz ewentualnej nadwrażliwości podczas kolejnego zabiegu depilacji laserowej.

Filtry wodoodporne

Wodoodporne preparaty przeciwsłoneczne należy stosować obficie na skórę, często ponawiać aplikację kremu, aby utrzymać odpowiedni poziom ochrony, przede wszystkim po pływaniu, spoceniu się czy wytarciu ciała ręcznikiem. Filtry wodoodporne utrzymują określony przez producenta SPF przez około 80 minut umiarkowanej aktywności w wodzie, po tym czasie konieczna jest ponowna aplikacja preparatu na skórę.

Nakładaj filtr, jak jesteś w domu

Każdy z nas narażony jest na promieniowanie UVA, nawet nie wychodząc z domu. Promienie te przenikają przez chmury, szkło i wnikają głęboko w skórę, powodując uszkodzenie komórek. Tym samym przyspieszają proces fotostarzenia się skóry. Promieniowanie UVA stanowi 95% całego promieniowania docierającego do ziemi. Dlatego tak istotne jest stosowanie filtrów chroniących skórę przed tym konkretnym rodzajem promieniowania.

Filtry apteczne a drogeryjne

Na rynku występuje ogromna gama preparatów przeciwsłonecznych, różniących się od siebie przede wszystkim składem oraz ceną. Najważniejsze , aby wybierać filtry zawierające ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz dodatkowo bardzo istotna jest ochrona przed światłem podczerwonym (IR) i światłem niebieskim (HEV), które doprowadzają do nadmiernego powstawania wolnych rodników, przebarwień skóry, utraty jej elastyczności i przyspieszenie procesów fotostarzenia. Dlatego właśnie najlepiej sprawdzą się preparaty posiadające wszystkie wyżej wymienione filtry. Dostępne są one głównie w aptekach, ich skład jest przebadany dermatologicznie i bezpieczny dla skóry po laseroterapii. Nasi specjaliści zalecają regularnie używać filtry 50+ sprawdzonych przez nich marek, takich jak Mesoestetic, La Roche Posay czy też Avène. Są to tworzone we współpracy z dermatologami oraz okulistami, a także przeznaczone dla skór wrażliwych i reaktywnych hipoalergiczne preparaty zawierające szerokie spektrum ochrony.
To dzięki wysokiej fotoprotekcji depilacja laserowa latem jest możliwa i w pełni bezpieczna.

Zespół Cosmomedical

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-017 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 9:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 798 526 636
Tel.kom.:+48 723 181 963
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical 2020
CosmoMedical – kosmetologia estetyczna i laseroterapia działa na terenie Poznania oraz całej Polski.