COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |

Kolejny raz nasz doświadczony zespół miał okazje wypowiedzieć się na łamach dwumiesięcznika branżowego ! Artykuł na temat depilacji laserowej niebawem pojawi się do zakupienia w sieci Empik ? Oczywiście mowa o najnowszym wydaniu Kosmetologii Estetycznej serdecznie zapraszamy do lektury. O to cała treść artykułu specjalnie dla odwiedzających naszą stronę www.

Epilacja laserowa

Usuwanie niepożądanego owłosienia to  problem dotyczący zarówno kobiet jak i mężczyzn, znany nam od wieków. Sposobów na pozbycie się niechcianych włosków jest wiele. Jeśli chodzi o zabiegi wykonywane w zaciszu domowym będzie to golenie maszynką, wyrywanie depilatorem lub plastrami z woskiem czy aplikacja kremu, który rozpuszcza łodygę włosa. Gabinety kosmetyczne oferują zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnego wosku bądź pasty cukrowej jak i laserową.

Konsumentów tak samo jak specjalistów satysfakcjonują szybkie, wygodne i przede wszystkim długotrwałe rozwiązania. Terapie laserowe to najskuteczniejsze i najbardziej długotrwałe metody usuwania zbędnego owłosienia. W dzisiejszych czasach rynek jest bardzo szeroki i zróżnicowany pod względem różnorodności urządzeń do epilacji laserowej a klienci bardzo często czują się zagubieni i skonsternowani.

Po pierwsze bezpieczeństwo i skuteczność

Bezpieczne sprzęty wykorzystywane do epilacji laserowej powinny posiadać atesty, potwierdzone badaniami klinicznymi. Najskuteczniejsze urządzenia laserowe wykorzystywane do epilacji laserowej to lasery diodowe, wykorzystujące wiązkę światła o długości 805 nm. Chromatoforem czyli tzw.  „odbiornikiem” promieniowania laserowego o takiej długości jest melanina – barwnik włosa. Stosując epilacje laserową działamy na pojedynczą strukturę (włos), bez niszczenia tkanek okalających (np. naskórek). W naszej szerokości geograficznej długość 805 nm. jest wartością optymalną ze względu na karnację i typ skóry.

Najmocniejszy = czy najlepszy?

Moc urządzenia to bezsprzecznie jeden z ważniejszych aspektów, którym warto sugerować się przy wyborze sprzętu. Natomiast diabeł tkwi w szczegółach – chodzi przede wszystkim nie o ilość a o jakość dostarczanej mocy. Zatem istotny jest fakt czy producent przeprowadza kontrole jakości swoich systemów. Niestety najbardziej negatywny wpływ ma tutaj obecność chińskich urządzeń. Rynek zalewany jest często dość tanimi urządzeniami, które zazwyczaj są mało skuteczne jak i podważalne może być ich bezpieczeństwo. W internecie można trafić na sporą ilość artykułów, które miałyby przekonać nas – konsumentów, o wysokiej jakości urządzenia danego dystrybutora w porównaniu z innymi systemami. Pragniemy przestrzec przed nadmierną ufnością pokładaną w dystrybutorze, bowiem rzetelność i fakty zawarte w takich artykułach bardzo często podlegają wątpliwościom.

Potencjalny klient, który wybiera się na zabieg laserowy – usuwania owłosienia, redukcji blizn, rozstępów czy też laserowego odmłodzenia skóry etc. –  nie kieruje się badaniami naukowymi, parametrami urządzenia i jego atestami. Większość klientów nie posiada takiej wiedzy, aby móc się rozeznać czy znajduje się na właściwym fotelu kosmetologicznym w salonie z urządzeniem medycznym czy też nie. Głównym czynnikiem decydującym o wszczęciu terapii oraz o wybraniu miejsca jest cena usługi. Niestety niskie ceny często idą w parze z brakiem jakości usługi. Sporo firm tworzy filozofie sprzedaży ilościowej a nie jakościowej, narażając klienta na kiepski efekt oraz niebezpieczeństwo. Zabiegi laserowe powinny być wykonywane z najwyższą ostrożnością i dokładnością, przecież praca odbywa się na organie jakim jest skóra. Brak efektów to nie jedyny i nie najpoważniejszy problem natomiast poparzenia czy trwałe uszkodzenia skóry mogą zniechęcić do dalszej kontynuacji zabiegowej. Niektóre gabinety dopuszczają się chwytów marketingowych i fałszywych stwierdzeń pt. ,,bezbolesna depilacja’’, ,,usuwanie włosów siwych i jasnych’’. Warto podkreślić, że dotąd nie powstał żaden system laserowy redukujący włosy pozbawione barwnika.

Jako doświadczeni specjaliści w zakresie laseroterapii zalecamy aby wybierając gabinet, w którym zdecydujemy się na przeprowadzenie serii zabiegów epilacji laserowej zwrócić uwagę na renomę miejsca. Warto zasugerować się rekomendacjami osób, które wykonały w danym miejscu zabiegi i są z nich zadowolone. Dopiero na końcu zwrócić uwagę na firmę z jakiej pochodzi dane urządzenie. Należy pamiętać, że efekt końcowy zależy nie tylko od urządzenia ale także od wiedzy i umiejętności operatora.

Nasza firma polega na amerykańskim systemie LightSheer Lumenis. Urządzenie posiada certyfikat ISO 9001 oraz certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA. System bezpieczny, szybki oraz skuteczny. Intuicyjny w obsłudze dla operatora, pozwala na osiągnięcie bardzo efektownych terapii. Bardzo często trafiają do nas niezadowoleni klienci, którzy próbowali epilacji laserowej z wykorzystaniem innych urządzeń. Efektem końcowym, czasami nawet bardzo długich serii (10-15 zabiegów) było nieznaczne przerzedzenie owłosienia. Ogromną satysfakcją dla nas jest radość klientów, którzy już po pierwszym zabiegu obserwują dużą różnicę. Nasi klienci doceniają jakość oraz poziom naszych usług i polecają naszą ofertę bliskim.