.et_pb_main_blurb_image { background-color: #1bb1e6 !important; }

Blogowy wpis

Blogowy wpis

Depilacja laserowa – przygotowanie oraz przebieg

utworzone przez | maj 8, 2020 | Depilacja laserowa

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

KONSULTACJA – choćby telefoniczna – pozwoli rozwiać wiele wątpliwości.
GOLENIE – przystępując do zabiegu, należy dzień przed lub w tym samym dniu dokładnie i delikatnie ogolić powierzchnię skóry.
KĄPIEL – przystępując do zabiegu, należy przygotować skórę. Musi być ona czysta – umyta mydłem i zmyta wodą. Nie stosujemy żadnych balsamów/kremów lub dezodorantów (pod pachy) w miejscu, gdzie będzie wykonywany zabieg.
WYGODNE UBRANIE – po wykonanym zabiegu skóra jest zazwyczaj podrażniona i zaczerwieniona. Sugerujemy, aby założyć bawełniane, przewiewne i wygodne ubranie. Jeśli decydujemy się na zabieg w okolicy bikini, warto zrezygnować z koronkowej i szorstkiej bielizny.

Jak przebiega proces depilacji laserowej?

Na wstępie wizyty zostanie przeprowadzony wywiad medyczny, który dotyczyć będzie stanu zdrowia pacjenta. Celem wywiadu jest oczywiście troska o jak największe bezpieczeństwo zabiegu i wykluczenie przeciwwskazań. Określony zostaje fototyp skóry, rodzaj i kolor włosa.  Przed zabiegiem skóra pacjenta musi być dokładnie oczyszczona, a ewentualne owłosienie zgolone maszynką. 

Kosmetolog odpowiednio oznacza miejsce poddawane zabiegowi depilacji laserowej, obrysowując je specjalnie przeznaczonym do tego markerem. Zwiększa to dokładność depilacji laserowej, ponieważ głowica przykładana jest do skóry miejsce przy miejscu w wyznaczonych polach. Dzięki temu efektywność zabiegu wzrasta, a żaden mieszek włosowy nie zostanie pominięty.

Przeprowadzona zostanie również próba laserowa na niewielkim fragmencie skóry tak, by sprawdzić, jak skóra reaguje na wiązkę lasera. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, przechodzi się do wykonywania pełnego zabiegu depilacji laserowej.  Po jego zakończeniu na partie ciała, na które był stosowany laser, nakłada się preparaty chłodzące i łagodzące, takie jak Alantan, Pantenol, Bepanthen, Cermi żel, Cermi Col lub inne okłady łagodząco- kojące

Jak wygląda skóra po zabiegu depilacji laserowej?

Bezpośrednio po zabiegu laserowej depilacji na skórze pojawiają się niewielkie podrażnienia i obrzęk okołomieszkowy, który znika już po kilku godzinach. Skóra lekko piecze/swędzi. W przypadku bardzo wrażliwej skóry obrzęk może utrzymywać się do kilku dni. Można wtedy zastosować preparaty łagodząco – kojące, takie jak Alantan, Pantenol, Bepanthen, Cermi żel, Cermi Col.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma prawo do indywidualnej reakcji w kontakcie z wiązką laserową. Jeśli odczyn po zabiegu i dyskomfort wzrastają, sugerujemy skontaktować się z osobą, która wykonywała zabieg.

Zespół Cosmomedical

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego o laseroterapii i kosmetologii estetycznej.
Opiszemy też konkretne przypadki dolegliwości, w których nasze usługi pomogły.

Umów się telefonicznie na zabieg w CosmoMedical Clinic

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Obsługa

Nasza indywidualna obsługa to pełne poświęcenie uwagi naszemu pacjentowi przed, podczas i po zabiegu. Nie spieszymy się, nie skracamy zabiegów, ponieważ wiemy jak wiele zależy od naszej opieki.

Wiedza

Nasza wiedza z zakresu laseroterapii kosmetologicznej i medycznej oraz pozostałych urządzeń emitujących promieniowanie w zakresie UV-IR, wynika z doświadczenia i ciągłych szkoleń.

Sprzęt

U nas masz pewność, że usługa za którą płacisz, będzie wykonana najwyższej klasy sprzętem Lumenis - najnowocześniejszym i najszybszym na rynku polskim sprzętem do depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo

Pełne bezpieczeństwo na każdym etapie zabiegu. Cały zabieg jest poprzedzony konsultacjami ze secjalistami oraz próbą laserową. Każdy sprzęt ma status sprzętu bezpiecznego.

Dane firmy

CosmoMedical Clinic
ul. Dworcowa 4
62-020 Swarzędz

NIP: 7792189719
REGON: 301061017

Kontakt

Godziny kontaktu:

pon.-pt. 12:00:00-20:00
sob. 9:00-15:00

Tel.kom.:+48 790 516 800
Tel.kom.:+48 798 526 636
E-mail: cosmomedical@wp.pl

Copyright © CosmoMedical 2020
CosmoMedical – kosmetologia estetyczna i laseroterapia działa na terenie Poznania oraz całej Polski.