Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Konsultacja – choćby telefoniczna – pozwoli rozwiać wiele wątpliwości.

Golenie – przystępując do zabiegu, należy dzień przed lub w tym samym dniu dokładnie i delikatnie ogolić powierzchnię skóry.

Kąpiel – przystępując do zabiegu, należy przygotować skórę. Musi być ona czysta – umyta mydłem i zmyta wodą. Nie stosujemy żadnych balsamów/kremów lub dezodorantów (pod pachy) w miejscu, gdzie będzie wykonywany zabieg.

Wygodne ubranie – po wykonanym zabiegu skóra jest zazwyczaj podrażniona i zaczerwieniona. Sugerujemy, aby założyć bawełniane, przewiewne i wygodne ubranie. Jeśli decydujemy się na zabieg w okolicy bikini, warto zrezygnować z koronkowej i szorstkiej bielizny.

Jak przebiega proces depilacji laserowej?

Na wstępie wizyty zostanie przeprowadzony wywiad medyczny, który dotyczyć będzie stanu zdrowia pacjenta. Celem wywiadu jest oczywiście troska o jak największe bezpieczeństwo zabiegu i wykluczenie przeciwwskazań. Określony zostaje fototyp skóry, rodzaj i kolor włosa.  Przed zabiegiem skóra pacjenta musi być dokładnie oczyszczona, a ewentualne owłosienie zgolone maszynką. 

Kosmetolog odpowiednio oznacza miejsce poddawane zabiegowi depilacji laserowej, obrysowując je specjalnie przeznaczonym do tego markerem. Zwiększa to dokładność depilacji laserowej, ponieważ głowica przykładana jest do skóry miejsce przy miejscu w wyznaczonych polach. Dzięki temu efektywność zabiegu wzrasta, a żaden mieszek włosowy nie zostanie pominięty.

Przeprowadzona zostanie również próba laserowa na niewielkim fragmencie skóry tak, by sprawdzić, jak skóra reaguje na wiązkę lasera. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, przechodzi się do wykonywania pełnego zabiegu depilacji laserowej.  Po jego zakończeniu na partie ciała, na które był stosowany laser, nakłada się preparaty chłodzące i łagodzące, takie jak Alantan, Pantenol, Bepanthen, Cermi żel, Cermi Col lub inne okłady łagodząco- kojące

Jak wygląda skóra po zabiegu depilacji laserowej?

Bezpośrednio po zabiegu laserowej depilacji na skórze pojawiają się niewielkie podrażnienia i obrzęk okołomieszkowy, który znika już po kilku godzinach. Skóra lekko piecze/swędzi. W przypadku bardzo wrażliwej skóry obrzęk może utrzymywać się do kilku dni. Można wtedy zastosować preparaty łagodząco – kojące, takie jak Alantan, Pantenol, Bepanthen, Cermi żel, Cermi Col.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma prawo do indywidualnej reakcji w kontakcie z wiązką laserową. Jeśli odczyn po zabiegu i dyskomfort wzrastają, sugerujemy skontaktować się z osobą, która wykonywała zabieg.