COSMOMEDICAL POZNAŃ | DEPILACJA LASEROWA POZNAŃ | LASEROTERAPIA M22 | KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA | POZNAŃ |

Wypadanie i przerzedzanie włosów skóry głowy to coraz częstszy problem wśród społeczeństwa. Dotyka on ludzi w różnym przedziale wiekowym, niezależnie od płci. Co raz więcej osób w bardzo młodym wieku zauważa nadmierną utratę włosów. Na wypadanie włosów składa się wiele przyczyn i jest to problem wielopłaszczyznowy. Mogą to być uwarunkowania genetyczne, stres, używki, nieodpowiednia pielęgnacja, niedobory w diecie a także skutek chorób, które w konsekwencji prowadzą do łysienia.

Jak sobie z tym radzimy?

Wspomagamy się szeroko dostępną suplementacją lub sięgamy po specjalistyczne środki na receptę. Stosujemy szampony, odżywki, maski oraz wcierki. Na rynku dostępnych jest wiele usług, dzięki którym możemy stawić czoła łysieniu. Mowa tutaj o zabiegach w gabinetach dermatologicznych, salonach kosmetycznych i trychologicznych. Najczęściej są to zabiegi z wykorzystaniem mezoterapii mikroigłowej lub igłowej, karboksyterapia, terapia osoczem bogatopłytkowym i wiele innych.

Lumenis ResurFX – jedno rozwiązanie na wiele problemów?

ResurFX to nieablacyjny system frakcyjny amerykańskiego producenta – lidera urządzeń laserowych znanych i wykorzystywanych w gabinetach lekarskich i kosmetologicznych na  całym świecie – Lumenis. ResurFX występuje jako samodzielna jednostka lub jako jeden z segmentów należących do platformy laserowej M22, na której mamy przyjemność pracować. W codziennej praktyce dzięki ResurFX redukujemy blizny i rozstępy osiągając spektakularne efekty. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również zabieg zwany jako resurfacing – laserowe odmładzanie skóry. Nasi klienci doceniają wysokiej jakości usługi, są zdumieni i zadowoleni z wyników po zakończeniu terapii.

ResurHair

To laserowa stymulacja skóry głowy. Innowacyjność zabiegu polega na bardzo krótkim czasie rekonwalescencji oraz spektakularnych efektach. Naświetlanie skóry głowy nie zajmuje więcej jak 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Jest to zabieg, który szybko i w bezpieczny sposób pobudza mieszki włosowe. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje na temat wysokiej skuteczności zabiegu na skórę głowy z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Zaobserwowano nie tylko odrost włosów, ale także przyspieszony wzrost pozostałych włosów, poprawę ich kondycji oraz ograniczenie przetłuszczania się skóry głowy.

Opis ciekawego przypadku – łysienie brody

W naszej codziennej pracy często zmagamy się z problemem wypadania włosów u naszych klientów. Jednym z najbardziej zaskakujących przypadków było niezdiagnozowane do dziś wyłysienie części męskiej brody. Po wykluczeniu szeregu chorób i przyczyn, dotychczasowi lekarze i specjaliści rozłożyli ręce. Podjęliśmy decyzje o wszczęciu indywidualnej procedury zabiegowej z wykorzystaniem systemu ResurFX. Po wykonaniu serii zabiegów, ku naszemu zdumieniu, w miejscach wcześniej wyłysiałych ukazały się nowe włosy. Delikatny meszek, który występował  w tym obszarze, został wzmocniony i stał się bardziej gęsty. Zarówno meszek jak i nowopowstałe włosy są pozbawione melaniny, pomimo faktu, że mężczyzna jest ciemnym brunetem bez siwych włosów.  Natomiast satysfakcja klienta przyczyniła się do kontynuowania dalszej terapii. Niestety problem łysienia narasta, a obszar wypadania włosów nieustannie się poszerza. Bez docelowej diagnozy pozostaje nam chociażby stymulacja tych włosów które są.

Jak to działa?

Naświetlanie skóry głowy laserem frakcyjnym ResurFX powoduje sieć laserowych mikronakłuć. Mikronakłucia mobilizują tkanki do procesu regeneracji. Dzięki odpowiedzi ze strony układu odpornościowego ruszają procesy autonaprawcze. Mikrourazy otoczone zostają nienaruszoną skórą, co dodatkowo przyspiesza ruch komórek naprawczych. W konsekwencji osiągamy lepszą jakość skóry oraz zwiększone ukrwienie. Lepsze ukrwienie to lepsze dotlenienie skóry i przydatków. Podczas naświetlania następuje proces zapalny, który aktywuje szereg działań i migrację komórek naprawczych. Dochodzi do intensywnej produkcji elastyny i kolagenu  natomiast z neutrofili zostają uwolnione czynniki wzrostu. Następuje zainicjowanie szlaków przekaźnikowych, które uruchamiają podziały komórek macierzystych.

Dla kogo?

Dla osób cierpiących na łysienie androgenowe, plackowate, telogenowe, lub dla osób zdrowych które obserwują nadmierne przerzedzenie i wypadanie włosów. Wskazaniem są również blizny na skórze głowy w wyniku urazu, które uniemożliwiają wzrost włosów w danym obszarze. Uważamy, że doskonałym rozwiązaniem jest także wykonanie serii zabiegów u osób które zdecydowały się na zabieg przeszczepu włosów.  Przeszczepione włosy należy odpowiednio stymulować, odżywiać i wspomóc odpowiednią suplementacją.

Jako praktycy z ponad 7 letnim stażem w dziedzinie laseroterapii, uważamy że jest to innowacyjne rozwiązanie, któremu warto zaufać. Nasza Firma wspierana jest przez szereg specjalistów z zakresu trychologii, dermatologii czy chirurgii naczyniowej. Oferujemy zabiegi z zakresu depilacji laserowej, zamykania zmian naczyniowych, redukcji przebarwień, laserowego odmładzania skóry, redukcji blizn i rozstępów. Współpracujemy z wybranymi gabinetami partnerskimi na terenie Wielkopolski i nie tylko, a lista naszych partnerów, która wciąż się powiększa, jest dostępna na naszej stronie internetowej – www.cosmomedical.pl. Stawiamy na ciągły rozwój, uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz kongresach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu gabinety, które pragną poszerzyć zakres usług o profesjonalną i bezpieczną laseroterapie.

Autorki wpisu :

mgr kosmetolog Paulina Poczta
mgr kosmetolog Karolina Bieganowska